Salon SPA w domowym zaciszu

Okno dachowe w łazience
Wybierając okna dachowe do łazienki i kuchni na poddaszu, warto zdecydować się na okno odporne na wilgoć od wewnątrz.

Któż nie marzy o tym, by poczuć się jak antyczna Kleopatra we własnym domu? Zamiast wydawać fortunę na różne zabiegi w salonach SPA, można stworzyć prawdziwą oazę urody i spokoju w domowym zaciszu.*

salon spa w domowym zaciszu

Aby wypocząć, zrelaksować się i zadbać o ciało i umysł np. w wannie pełnej aromatycznej piany i płatków róż, czy też zażywając prysznica w poczuciu pełnego komfortu i zadowolenia z własnej skóry, wystarczy zadbać o szczegóły. Aromatyczne olejki, muzyka relaksacyjna, płomienie palących się świeczek – zdawać by się mogło, że to już wystarczy. Pięknie urządzona łazienka i walory wizualne idealnie położonych płytek ceramicznych to też wbrew pozorom jeszcze nie wszystko. Co wobec tego decyduje o sukcesie domowego SPA?

Woda!

Bardzo ważna jest woda, której użyjemy do przygotowania wymarzonej kąpieli w pianie. Aby mogła być odpowiednia dla naszej skóry, warto zadbać o jakość wody, która płynie z naszych kranów.
Nie może być bowiem mowy o gładkiej skórze i lśniących włosach, jeśli umyjemy je w twardej zażelazionej wodzie, a nie oszukujmy się – głównie taka płynie do naszych domów rurami wodociągowymi bądź – co gorsza – z przydomowych studni. Jedynie krystalicznie czysta woda pomoże odzyskać siły witalne, zdrowie i urodę.

Woda to podstawa

Aby móc cieszyć się gładką skórą i łatwo rozczesywać włosy po umyciu bez ich nadmiernego obciążania i natłuszczania odżywkami, wystarczy zadbać o wodę. Nie może być zbyt twarda, gdyż nie będą się w niej wówczas we właściwy sposób rozpuszczały płyny i żele do kąpieli, sole, czy szampony. Twarda woda dodatkowo wysusza skórę, podrażnia i powoduje nieprzyjemną szorstkość. Szczególnie w przypadku wrażliwej skóry twarda woda jeszcze bardziej podkreśla jej mankamenty. Jak zatem można zmiękczyć wodę? Najłatwiej jest zastosować stację uzdatniania wody o właściwościach zmiękczających.
Optymalnym rozwiązaniem wydaje się zamontowanie kompaktowej stacji uzdatniania wody o właściwościach zmiękczających i odżelaziających.  Taka stacja pozwoli na rozwiązanie większości problemów związanych z wodą, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się kąpielami w wannie pełnej piany oraz miękką i gładką skórą na co dzień.  Tego rodzaju urządzenia oferuje m.in. firma AQUAPHOR. Praktycznie bezobsługowe, samoregenerujące się zmiękczacze serii WaterBoss  są idealnym rozwiązaniem dla domów jednorodzinnych i większych mieszkań.

zmiękczacz wody WaterBoss               samoregenerujący zmiękczacz wody z serii WaterBoss

Jeśli dodatkowo chcemy oczyścić wodę z metali ciężkich, związków organicznych, chloru, czy też zależy nam na pozbyciu się z wody nieprzyjemnego zapachu, warto wówczas zaopatrzyć się również w filtr z wkładem węglowym z  jonowymiennym włóknem Aqualen. Połączenie tych dwóch materiałów filtrujących i ich niesamowitych właściwości uzdatniających sprawi, że poczujemy się dopieszczeni. Seria filtrów Wiking, dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii uzdatniania, polegających na połączeniu specjalnych bloków węglowych o wysokiej porowatości z opatentowanym przez AQUAPHOR włóknem Aqualen, odpowiada właśnie na potrzeby dogłębnego oczyszczenia wody. Wiking  idealnie sprawdza się w łazienkach, a ze względu na swoje gabaryty i wysoką wydajność może być również stosowany jako filtr do całego mieszkania, a nawet domu.

filtry do wody WikingIdealne rozwiązanie do łazienki w mieszkaniu

Co jednak zrobić kiedy  mamy małe mieszkanie i nie mamy miejsca na tak duży filtr? Do niewielkich mieszkań proponujemy zastosowanie kombinacji kilku filtrów, które pomogą uporać się z problemami twardej wody. Warto jednak mieć na uwadze, że w przeciwieństwie do bezobsługowych zmiękczaczy, używając niewielkich filtrów przepływowych narażamy się na częstą wymianę wkładu, znajdującego się w filtrze  (nawet raz w miesiącu, w zależności od twardości wody).
W mieszkaniu na samym początku należałoby zamontować filtr wstępnego oczyszczania wody, który pozwoli usunąć z wody podstawowe zanieczyszczenia mechaniczne, które znalazły się w wodzie jako „nabyte” podczas przepływu wody rurami do naszego mieszkania. Jako drugi byłby to filtr zmiękczający (np. z wkładem AQUAPHOR B510-04), a jako trzeci znalazłby się filtr Wiking, dogłębnie uzdatniający wodę. Warto zauważyć, że taka trzystopniowa kombinacja filtrów może być stosowana zarówno na wejściu wody do mieszkania, jak i np. w samej łazience. Lepsza wydaje się być ta druga opcja, gdyż często przy samym wejściu wody zwyczajnie brakuje miejsca na instalację czegokolwiek. W łazience z kolei filtr można nawet wyeksponować. AQUAPHOR Wiking posiada bowiem elegancką obudowę ze stali nierdzewnej i idealnie wpisuje się w modernistyczny design łazienkowego minimalizmu, pozostając jednocześnie funkcjonalnym elementem dekoracyjnym, zbliżonym kolorystyką np. do baterii łazienkowych.

Tak więc domowe zacisze komfortowej łazienki może z powodzeniem zastąpić SPA i stać się świetnym sposobem  spędzania wolnego czasu. Wystarczy zadbać o dobrej jakości wodę i po całotygodniowym pędzie znaleźć chwilkę dla siebie i wykorzystać ją na relaks, regenerację sił i wyciszenie się.

* artykuł sponsorowany

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: AQUAPHOR

Zdjęcia: AQUAPHOR, Fakro

Polecamy Ci również

Zobacz także