Rośnie liczba ofert nieruchomości w sieci

Salon w małym mieszkaniu
Stylowo urządzony mały salon.

Każdego dnia na portalach ogłoszeniowych, a także społecznościowych pojawiają się anonse osób prywatnych i biur nieruchomości, oferujące sprzedaż i wynajem mieszkań lub domów.

Dzięki temu, zainteresowani nieruchomościami użytkownicy sieci, mają praktycznie nieograniczony dostęp do ofert nieruchomości online, a więc łatwiej mogą przeglądać oferty i wybierać wg indywidualnych preferencji, te najbardziej odpowiednie i warte odwiedzenia. Zazwyczaj, oprócz ceny całkowitej i ceny jednostkowej m² istotnymi kryteriami z punktu widzenia nabywcy są: rodzaj nieruchomości, metraż, standard wykończenia, a także lokalizacja. Zamieszczony w ofercie opis powinien zawierać wyczerpujące, precyzyjne i szczegółowe informacje. Dlatego w interesie każdego sprzedającego jest sformułowanie czytelnej oferty, obrazowanej przez zdjęcia wykonane w dziennym świetle. Zdjęcia powinny prezentować poszczególne pomieszczenia oraz ewentualnie stałe elementy wykończenia. Dołączenie do oferty schematycznego rysunku odzwierciedlającego układ przestrzenny pomieszczeń podnosi wartość zawartych w ofercie informacji. Dodatkowo wzrost zainteresowania ofertą można uzyskać zamieszczając zdjęcia ukazujące atrakcyjne otoczenie lub sąsiedztwo nieruchomości. Staranne dopracowanie oferty pozwala na oddanie charakteru i stanu oferowanej nieruchomości. Warto podkreślić, że celowe jest równoległe zamieszanie tej samej oferty na niezależnych od siebie stronach ogłoszeniowych o zasięgu ogólnopolskim lub lokalnym,
a jeśli jest możliwe, to również na własnych stronach internetowych lub profilach, np. jako reklama Do działań powszechnie podejmowanych przez stronę oferującą nieruchomość należy systematyczne ponawianie, czyli odświeżanie oferty w stosunkowo najkrótszych, możliwych odstępach czasu.

mieszkanie na sprzedaż

Wobec rosnącej liczby ofert nieruchomości online oraz z uwagi na niewielkie koszty płatnego promowania ofert na stronach portali ogłoszeniowych, sprzedający korzystają, choćby okresowo,
z dostępnych form wyróżnienia oferty. To właśnie jakość oferty sprzedaży oraz podjęcie właściwych działań związanych z jej obsługą i promocją zdecydowanie dodatnio wpływa na prawdopodobieństwo osiągnięcie sukcesu. Dla sprzedającego sukcesem jest znalezienie nabywcy, a dla kupującego znalezienie nieruchomości najlepiej odpowiadającej jego oczekiwaniom, potrzebom i możliwościom.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: oferty.net

Polecamy Ci również

Zobacz także