Rekordowe szkolenia Viessmann

W dniach 12-20 lipca w przedstawicielstwach firmy Viessmann odbyły się szkolenia z zakresu montażu instalacji kolektorów słonecznych, a także pozyskiwania funduszy na ich zakup. Tematyka szkolenia wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród instalatorów. W sumie wzięło w nich udział około tysiąca osób.

Rekordowe szkolenia Viessmann - zdjęcie 1 Rekordowe szkolenia Viessmann - zdjęcie 2

Informacja o dofinansowaniach na zakup kolektorów słonecznych dla inwestorów indywidualnych pobudziła rynek instalacji solarnych. Coraz więcej osób interesuje się tego typu instalacjami, a także szuka informacji jak skorzystać z dopłat do kolektorów słonecznych. Z myślą o instalatorach, którzy są głównym źródłem informacji dla klientów, firma Viessmann zorganizowała kompleksowe szkolenia z zakresu montażu systemów solarnych, a także pozyskiwania dofinansowania na ich zakup. Pomimo upałów, tematyka szkolenia przyciągnęła w sumie około tysiąca instalatorów do przedstawicielstw firmy Viessmann we Wrocławiu, Poznaniu, Piasecznie, Mysłowicach i Pruszczu Gdańskim.

Szkolenie było podzielone na 4 panele:
1. Teoretyczny - zagadnienia związane z techniką solarną.
2. Praktyczny - montaż i eksploatacja kolektorów słonecznych.
3. Administracyjny - zasady obsługi bazy umożliwiającej gratyfikację za uruchomienie instalacji, informacje dotyczące dotacji na zakup kolektorów słonecznych, a także uzyskanie pieczątki ze szkolenia w Paszporcie Specjalistycznym Viessmann.
4. Prezentacyjny - pokaz narzędzi specjalistycznych potrzebnych do montażu instalacji solarnej.

Połączenie tych 4 elementów dało instalatorom pełną wiedzę, która będzie pomocna w ich codziennej pracy. W teorii, ale również w praktyce mogli oni zapoznać się z systemami kolektorów słonecznych Viessmann, które posiadają certyfikat „Solar Keymark”, niezbędny do uzyskania dopłaty. Z kolei zdobyta wiedza na temat procedur dotyczących dofinansowań na kolektory będzie w dużej mierze pomocna w relacji z klientami.

Ilość uczestników szkolenia potwierdza potrzebę pogłębionych informacji na temat systemów solarnych, ich efektywności oraz sposobów finansowania.

opracowanie: Redakcja
źródło: Viessmann
data publikacji: 23.07.2010
Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Viessmann

Polecamy Ci również

Zobacz także