Przygotuj dom do zimy

Przygotuj dom do zimy

systemy przeciwoblodzenioweJesień to okres intensywnych przygotowań domu i ogrodu do zimy. DEVI, producent elektrycznych systemów grzewczych, oferuje rozwiązania minimalizujące problemy związane z trudnymi warunkami atmosferycznymi.

Bezpieczeństwo

Oblodzone chodniki, podjazdy i schody, zaśnieżone dachy, sople zwisające z rynien, to  niebezpieczeństwa, którym trzeba stawić czoła zimą. Dzięki systemom przeciwoblodzeniowym można w łatwy sposób rozwiązać te problemy. Systemy ogrzewania elektrycznego są instalowane pod typowymi nawierzchniami, takimi jak asfalt, beton oraz kostka brukowa i granitowa. Stosowane są także na wszystkich rodzajach dachów w celu usunięcia śniegu i lodu z rynien, rur spustowych i skrajnych fragmentów poszycia dachowego. Ogrzewanie elektryczne zapewnia nie tylko bezpieczeństwo, lecz także odpowiednią konserwację domu. Minimalizują niszczenie nawierzchni i budynków spowodowane przez zamarzającą wodę. Zmniejszają  także prawdopodobieństwo wypadków powstałych z powodu śliskiej nawierzchni.
Odpowiednio zaprojektowany system przeciwoblodzeniowy może utrzymać czystą i suchą nawierzchnię przez cały okres zimowy. Eliminuje to także konieczność ręcznego odśnieżania
i posypywania nawierzchni solą.

elektryczne ogrzewanie podłogoweCiepło

Elektryczne ogrzewanie podłogowe może być stosowane przez cały rok, ale to właśnie zimą jego zalety są najbardziej odczuwalne. Maty grzejne umieszczone są bezpośrednio pod podłogą, dzięki czemu zapewniają najkorzystniejszy rozkład temperatury dla człowieka (ok. 24°C przy podłodze, ok. 19°C w okolicach głowy i 16°C pod sufitem) i komfortowe ciepło pozwalające na chodzenie bez kapci.

Estetyka i funkcjonalność

System elektrycznego ogrzewania podłogowego może być montowany pod praktycznie każdym rodzajem podłogi (parkiet, płytki ceramiczne, kamień naturalny,  lastryko,  klepka,  laminat  linoleum,  wykładzina dywanowa), we wszystkich pomieszczeniach. Maty grzejne ułożone pod podłogą są całkowicie niewidoczne dla użytkownika. Dzięki temu aranżacja mieszkania staje się o wiele łatwiejsza, można ją zagospodarować według własnych potrzeb.

Oszczędności

Wodny system ogrzewania podłogowego jest o 52% droższy od elektrycznego systemu grzewczego, natomiast tradycyjny system grzejnikowy aż o 34%. Elektryczny system ogrzewania podłogowego pozwala precyzyjnie obniżyć średnią temperaturę w pokoju nawet o 1-2°C. Oznacza to, że straty energii można zmniejszyć o 10-20%. Wpływa to na obniżenie kosztów oraz zwiększa dbałość o ekologię.  Koszt  elektrycznych systemów grzewczych są najniższe spośród wszystkich rozwiązań.  Ich  zakup i eksploatacja wyrównują się po około 10 latach.

instalacja przeciwoblodzeniowa podjazduoblodzone dachy

Wygoda

System elektrycznego ogrzewania podłogowego jest bardzo łatwy w obsłudze. Może być sterowany oddzielnym termostatem zainstalowanym w każdym pomieszczeniu lub za pomocą jednego bezprzewodowego sterowania centralnego używanego do sterowania całym domem. Panel sterujący jest czytelny i przyjazny dla użytkownika. Łatwy w obsłudze system centralnej kontroli oszczędza energię dzięki możliwości ustawienia optymalnej temperatury. Działa zgodnie
z indywidualnie ustawionym programatorem.

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: DEVI

Polecamy Ci również

Zobacz także