Przegląd instalacji grzewczej - zrób latem

Przegląd instalacji grzewczej - zrób latem

W upalne letnie dni zapominamy o zimie, deszczowych wiosnach i chłodnych jesiennych wieczorach, czyli okresie, w którym komfort naszego życia zależy w dużej mierze od sprawnie działającego systemu grzewczego. Tymczasem właśnie lato jest najlepszym czasem na przeprowadzenie przeglądu naszych urządzeń grzewczych.

dom jednorodzinny

Lato jest porą roku dającą w pełni zasłużony wypoczynek systemom grzewczym. W wakacje warto jednak pomyśleć o ich przeglądzie, aby w pozostałych miesiącach móc cieszyć się ciepłem w mieszkaniach i domach.
W naszym klimacie pogoda bywa bardzo zmienna. Przenikliwie chłodne dni mogą pojawić się nie tylko w zimie, ale także na wiosnę i jesienią. Regularna konserwacja urządzeń grzewczych pozwala przygotować się nawet na bardzo niespodziewane spadki temperatury.
Zalecaną porą na przeprowadzanie przeglądu systemu grzewczego jest lato. Serwisanci nie mają w tym okresie tak wielu wezwań, jak na początku sezonu grzewczego. Dzięki temu mogą poświęcić więcej czasu na kompleksowe sprawdzenie stanu systemu grzewczego i oczyszczenie urządzeń.
Podczas przeglądu serwisant wyczyści palnik, wymiennik ciepła, filtry, elektrodę jonizacyjną i zapłonową oraz sprawdzi szczelność urządzenia i prawidłowość działania wszystkich elementów odpowiadających za bezpieczeństwo. Jeśli podzespoły albo części będą zużyte lub uszkodzone, wymieni lub naprawi je. W razie potrzeby może także wyregulować urządzenie i przywrócić prawidłowe parametry jego działania.

autoryzowany serwis JunkersTylko regularne przeglądy systemów grzewczych mogą zagwarantować efektywną i przyjazną środowisku pracę urządzeń. Zapobiegają spalaniu przez nie nadmiernej ilości paliwa. Wydłużają ich żywotność oraz zmniejszają ryzyko awarii i konieczności przeprowadzenia kosztownej naprawy.
Wyszukiwarka Autoryzowanych Serwisantów marki Junkers dostępna jest na stronie www.junkers.pl. Użytkownicy urządzeń marki Junkers mogą skorzystać również z infolinii serwisowej 801 300 810.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Junkers

Polecamy Ci również

Zobacz także