Program Dom Dobrej Energii

Ruszyła ogólnopolska kampania społeczna promująca odpowiedzialne używanie energii oraz sposoby jej oszczędzania. Dom Dobrej Energii to wspólna inicjatywa trzech  koncernów BOSCH, JUNKERS, OSRAM mająca na celu edukację społeczeństwa na temat konieczności oszczędzania energii. Patronat merytoryczny nad akcją objęła Krajowa Agencja Poszanowania Energii.

Dom Dobrej EnergiiProblem racjonalnego wykorzystania energii dotyka każdego z nas. Z jednej strony zapotrzebowanie na nią stale rośnie, podobnie jak jej cena. Z drugiej zaś postępująca degradacja środowiska naturalnego sprawia, że poszukujemy rozwiązań, dzięki którym będziemy pozyskiwać energię w sposób ekologiczny, a także racjonalnie ją wykorzystywać.

Dom Dobrej Energii to inicjatywa, której zadaniem jest przybliżenie społeczeństwu zagadnień związanych z energooszczędnością. Pod „dachem” Domu Dobrej Energii stworzony został klimat sprzyjający dyskusji na temat nowoczesnych rozwiązań, które pomogą każdemu z nas w znaczący sposób wpłynąć na ilość zużywanej energii, czy to poprzez zmianę naszych codziennych przyzwyczajeń czy też wybór energooszczędnych produktów i urządzeń.

Dom Dobrej Energii to wspólna inicjatywa trzech międzynarodowych koncernów BOSCH, JUNKERS i OSRAM. Dla firm tych edukacja w zakresie świadomego i odpowiedzialnego korzystania z energii stanowi jeden z najważniejszych celów biznesowych. Przy wsparciu ekspertów z Krajowej Agencji Poszanowania Energii, gospodarze Domu Dobrej Energii chcą przybliżyć ideę racjonalnego korzystania z zasobów energetycznych oraz pokazać, z jakich rozwiązań warto korzystać w naszych domach, aby znacząco wpłynąć zarówno na zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska, jak i na wysokość rachunków za energię. Realizowana będzie kampania medialna zachęcająca do świadomego zarządzania energią we własnym domu.

Jednym z elementów kampanii jest powstanie serwisu internetowego www.domdobrejenergii.pl. Można w nim znaleźć m.in. kalkulatory zużycia energii, materiały prasowe tworzone w ramach akcji, fakty i mity dotyczące oszczędzania energii, praktyczne porady z dziedziny energooszczędności oraz wiele innych ciekawych i praktycznych materiałów.

Oceń artykuł
4,25 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Junkers

Polecamy Ci również

Zobacz także