Premierowa edycja targów WODOCIĄGI

targi WODOCIĄGI

26-29 kwietnia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się pierwsze Targi Branży Wodno-Kanalizacyjnej WODOCIĄGI 2010.

W ramach targów WODOCIĄGI przedstawiona została szeroka i kompleksowa propozycja, skupiająca się wokół: tematyki technologii ujmowania i uzdatniania wody, technologii oczyszczania ścieków, infrastruktury wodociągowej i kanalizacyjnej, pomp i pompowania, aparatury do regulacji, pomiarów i analiz, maszyn i urządzeń do budowy, utrzymania i renowacji wod-kan, usług z zakresu projektowania, oprogramowania, wykonawstwa i doradztwa.
Targi WODOCIĄGI, jako ściśle sprofilowanie spotkanie dostawców technologii i rozwiązań z zakresu gospodarki wodnokanalizacyjnej, było doskonałą okazją do nawiązania kontaktów i budowania relacji pomiędzy: inwestorami, eksploatatorami, projektantami oraz wykonawcami obiektów infrastruktury wodno-ściekowej.
W ramach tegorocznych targów WODOCIĄGI Aquanet i Międzynarodowe Targi Poznańskie zorganizowały dwudniową międzynarodową konferencję Waterworks Forum. Pierwszy dzień poświęcony był tematyce związanej z inwestycjami w branży wodnokanalizacyjnej i pozyskiwaniem źródeł na ich finansowanie. Tegoroczne Waterworks Forum mało na celu z jednej strony wskazać na szanse wyboru optymalnych i dostępnych źródeł finansowania inwestycji w okresie wzmożonego zapotrzebowania na te środki i pomoc określić poziom wiarygodności kredytowej przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych.
Z drugiej strony spotkanie zaakcentowało wpływ kosztownych inwestycji na rating przedsiębiorstw wodociągowych w Polsce oraz wskazało na podobieństwa i różnice firm tego sektora z Europy Zachodniej i Środkowo-Wschodniej. Drugi dzień konferencji dotyczył tworzenia taryf strefowych. Szczegółowo omówiony został problem strefowania taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków. Tematyka ta zaprezentowana została przede wszystkim na podstawie rzeczywistych doświadczeń dużych polskich przedsiębiorstw wodociągowych (Warszawa, Kraków, Bielsko-Biała, Poznań), a także uzupełniona o fachową wiedzę praktyczną nie potrzebującego rekomendacji Grzegorza Gałabudy oraz specjalistki z zakresu prawa antymonopolowego Mec. Agnieszki Stefanowicz-Barańskiej – Partnera w Kancelarii Salans.

Konferencji ciąg dalszy
Dla profesjonalistów odwiedzających targi WODOCIAGI przygotowano wiele innych wydarzeń merytorycznych. Konferencja: „Wodociągowe układy pompowe regulowane i nieregulowane. Referat dyskusyjny na podstawie książki POMPOWNIE (WNT, 2003)” organizowana przez czasopismo „Pomp - Pompownie”, była dobrą okazją do dyskusji ze specjalistami. Natomiast na konferencji pt. „Innowacyjny system kanalizacji niskoszumowej POLIphon – nowa wersja 2010. Profesjonalne oprogramowanie do projektowania kanalizacji niskoszumowej InstalSoft” organizowanej przez Poliplast we współpracy z firmą InstalSoft oraz Międzynarodowymi Targami Poznańskimi, można było zagłębić się w tematykę tego interesującego zagadnienia.

Oceń artykuł
4,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: MTP

Polecamy Ci również

Zobacz także