Pożyczki bez BIK

Pożyczki bez BIK

Wielokrotnie spotkałam się ze stwierdzeniem, że banki udzielają pożyczek i kredytów jedynie tym, którzy ich nie potrzebują.

rodzina czteroosobowa

W jednym zdaniu zgrabnie zawarto całą prawdę o działalności banków. Niekończące się formalności, zaświadczenia z pracy, zaświadczenie o niekaralności, sprawdzanie historii kredytowej. Wszystko sprowadza się do określenia zdolności kredytowej na podstawie obecnych zarobków, obecnych długów oraz przeszłości kredytowej. Tylko osoby o wysokich zarobkach, nieskazitelnej historii kredytowej oraz bez długów mogą liczyć na przychylną decyzję banku w sprawie udzielenia pożyczki. Czy takie osoby na pewno potrzebują pożyczki? Co z pozostałymi osobami? Łatwo znaleźć się na listach Biura Informacji Kredytowej – wystarczą niespłacane w terminach raty lub opóźnienia w spłacie karty kredytowej. W takiej sytuacji najlepiej omijać banki szerokim łukiem i udać się do instytucji parabankowych, które udzielą pożyczki bez BIK.
Wbrew powszechnej opinii kreowanej przez media (lobbing banków?), instytucje parabankowe oferują korzystne warunki dla pożyczkobiorcy. Związane jest to przede wszystkim z niskimi kosztami prowadzenia firmy przez instytucje parabankowe. Nie mają one wystawnych siedzib, których utrzymanie kosztuje grube miliony, nie zatrudniają setek osób do sprawdzania zdolności kredytowej potencjalnych pożyczkobiorców, nie wydają na marketing dziesiątek milionów złotych tak jak banki. Dzięki temu, mogą zaoferować naprawdę korzystne warunki pożyczki bez BIK. Każdy może się o tym przekonać udając się do oddziału lub kontaktując się telefonicznie z konsultantem. Odpowiednie osoby odpowiedzą na nasze pytania i rozwieją wszelkie wątpliwości.
Oczywiście nie znaczy to, że tego typu instytucjom należy ufać bez ich wcześniejszego sprawdzenia. Najlepiej poradzić się znajomych lub rodziny. W dzisiejszych czasach jedna firma potrafi zepsuć opinię całej branży. Dlatego należy mieć oczy otwarte i uważać, aby nie trafić na czarną owcę wśród instytucji parabankowych.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: zaliczka.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także