Pompy ciepła - system wyróżniony

Pompy ciepła - system wyróżniony

System Altherma firmy Daikin został wyróżniony europejskim oznaczeniem Eco-label - zwanym również Stokrotką ze względu na charakterystyczne logo. Znak ten przyznawany jest produktom i usługom spełniającym najwyższe normy środowiskowe.

Eco-label

Wyroby oznaczone tym znakiem mają wiarygodne potwierdzenie, że spełniają restrykcyjne kryteria UE obejmujące wpływ na środowisko oraz, że zostały certyfikowane przez niezależne jednostki certyfikujące. Eco-label jest dobrowolnym znakiem ekologicznym i reprezentuje produkty, które spełniają najwyższe normy środowiskowe. Logo jest dostępne dla 28 grup produktów, w tym pomp ciepła. 

Energia z powietrzapompa ciepła w domu

System Altherma jest wynikiem wieloletnich doświadczeń firmy Daikin w technologii pomp ciepła. Altherma efektywnie wydobywa niskotemperaturowe ciepło z powietrza atmosferycznego i podnosi je do temperatury odpowiedniej dla komfortowego ogrzania domu oraz dostarczenia ciepłej wody użytkowej, przy temperaturach zewnętrznych do -20º C. W taki właśnie sposób system Altherma Daikin wykorzystuje energię aerotermalną, jako źródło energii odnawialnej. Stosowana technologia jest bardzo wydajna; pozwala na uzyskanie 3 do 5 kW ciepła z każdego pobranego kilowata energii elektrycznej.

W przyznawaniu Europejskiego Znaku Ekologicznego Eco-label, system Altherma Daikin oceniono w kategoriach: wydajność grzania i chłodzenia, wskaźnik GWP, hałas, obecność szkodliwych substancji (RoHS), szkolenia, dokumentacja, dostępność części zamiennych i szczegółowość informacji w punktach sprzedaży. Ustalono, że w porównaniu do innych systemów pomp ciepła, system Altherma Daikin charakteryzuje wyższa wydajność energetyczna przy mniejszym potencjale cieplarnianym.

Oznaczenie to - rozpoznawalne w całej Europie - jest bardzo korzystne zarówno dla producentów, jak i dystrybutorów. Symbol potwierdza, że dany produkt znajduje się wśród wyrobów najbardziej przyjaznych dla środowiska oraz że spełnia surowe kryteria środowiskowe, w zakresie wydajności i wytrzymałości.

Firma Daikin Europe N.V. jest pierwszą firmą w swoim sektorze, która została wyróżniona Europejskim Znakiem Ekologicznym, podkreślającym zaangażowanie firmy w ochronę środowiska.

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Daikin

Polecamy Ci również

Zobacz także