Pompa ciepła do ogrzewania wody

0
Pompa ciepła do ogrzewania wody

Nowy produkt w ofercie Junkersa - pompa Supraeco W umożliwia wykorzystanie darmowej energii z powietrza do ogrzewania c.w.u. Dodatkowymi zaletami pompy jest cyrkulowanie powietrza, jego osuszanie i chłodzenie.

pompa ciepła

Pompa ciepła z zasobnikiem umożliwia wykorzystanie darmowej energii zawartej w powietrzu do efektywnej i oszczędnej produkcji ciepłej wody użytkowej. Emaliowany 270-litrowy zasobnik wyposażony został w anodę, izolację ograniczającą straty ciepła oraz wężownicę dla dodatkowego źródła ciepła. Maksymalny pobór mocy elektrycznej przy pracy pompy to zaledwie 600 W, natomiast współczynnik COP wynosi 3,5 - pompa osiąga sprawność na poziomie 350%.

Pompa ciepła Supraeco W może służyć także osuszaniu wilgotnych miejsc (piwnicy, garażu), lub chłodzeniu pomieszczeń nadmiernie nagrzanych promieniami słońca. Dodatkowo cyrkulowanie powietrza wpływa na poprawę jego jakości. Układ chłodniczy pompy jest napełniony ekologicznym czynnikiem chłodniczym, co sprawia, że urządzenie jest przyjazne środowisku.

Pompa ciepła jest przeznaczona do montażu wewnątrz budynku, natomiast pobór powietrza może odbywać się zarówno z pomieszczenia, w którym zainstalowane jest urządzenie, jak i z innych miejsc, dzięki możliwości podłączenia kanałów.

Zaletą pompy powietrznej Supraeco W jest łatwy w obsłudze inteligentny sterownik z wyświetlaczem LCD pozwalający kontrolować godziny pracy i zużycie energii. Urządzenie jest łatwe w montażu i konserwacji. Wbudowana wężownica umożliwia podłączenie pompy do dodatkowego źródła ciepła np. kotła lub instalacji solarnej.

Dane techniczne:
Wymiary (S x W x G) - 724 x 1825 x 745 mm
Waga (bez opakowania) - 143 kg
Pojemność zasobnika - 270 l
Materiał zasobnika - stal emaliowana
COP - 3,5
Moc dogrzewacza elektrycznego - 2 kW
Moc PC wyjściowa/wejściowa - 2/0,6 kW
Podłączenie elektryczne - 230V / 50 Hz
Straty cieplne kWh/dzień - 0,96
Zakres temperatur pracy (powietrza): 5º - +35ºC
Maks. temp. c.w.u. z PC: 60ºC
Maks. temp. c.w.u.: 70ºC
Wymiary kanałów powietrznych: 160 mm

Oceń artykuł
3,73 / 11 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Joanna Szot

Źródło: Junkers

Polecamy Ci również

Zobacz także