Pomagamy uczniom

Coraz większego rozpędu nabiera akcja pomocy szkołom budowlanym i elektrycznym. Przyłączają się do nas nie tylko znane firmy branży budowlanej i instalacyjnej, ale też stowarzyszenia i firmy innych branż. Przekazywane przez nie materiały dydaktyczne staną się wyposażeniem szkolnych pracowni technicznych.

Wszystkim znana jest opłakana sytuacja materialna szkolnictwa. Szczególnie boleśnie niedostatki finansowe odczuwają szkoły techniczne, w tym budowlane. Rządowe i gminne działania na polu edukacji z powodu niewystarczającego budżetu pozwalają co najwyżej na wyposażenie pracowni technicznych w przestarzałe lub zużyte pomoce naukowe. Znaczna część szkół budowlanych takich pracowni po prostu nie ma.
Inicjatywa Internetowych Serwisów Budowlanych spotkała się z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem firm, które obok pomocy naukowych przekazują na cele akcji odzież, kalendarze i artykuły piśmiennicze. Zebrane materiały zostaną przekazane szkołom, które zwróciły się o pomoc. Dzięki takiemu wsparciu w wielu z nich będzie można utworzyć pracownie techniczne lub wzbogacić je o niezbędne materiały dydaktyczne.

Trwająca akcja jest pierwszym z planowanego cyklu przedsięwzięć, których celem jest szeroko rozumiana pomoc uczniom szkół technicznych.  Na stronach serwisów e-dach.pl, e-izolacje.pl oraz e-instalacje.pl można będzie przeczytać najnowsze informacje o przebiegu akcji, a także dowiedzieć się, które firmy wspierają szkoły.

Podziękowania
Serdeczne dziękujemy tym firmom, które przyłączyły się do nas, przekazując materiały dla uczniów. Współpracują z nami (wymieniamy w kolejności alfabetycznej):

 • DASL Systems: programy do projektowania instalacji elektrycznych w wersji dla szkół;
 • Feniks: czapki, koszulki, miarki, ołówki;
 • Isover: zestawy materiałów firmowych, koszulki, kalendarz, długopisy;
 • JPR System: kalendarze;
 • Kami Dachy: miarki, materiały edukacyjne;
 • Kinley & Wendl: czapki, kubki;
 • MC-Bauchemie: długopisy, miarki, ołówki tradycyjne i automatyczne, nożyki;
 • MTM System: programy do kosztorysowania w budownictwie;
 • Stowarzyszenie Producentów Styropianu: materiały edukacyjne;
 • Styropmin: materiały edukacyjne;
 • Wolf: długopisy, materiały edukacyjne.

Coraz więcej szkół otrzymuje paczki. Oto miasta, do których już trafiły pierwsze materiały: Bartoszyce, Bolesławiec, Gdynia, Kętrzyn, Krosno, Lębork, Tychy, Wodzisław, Wyszków. Jednocześnie do dwudziestu szkół elektrycznych na terenie całego kraju zostały wysłane paczki z programami do obliczeń elektrycznych.

Akcja trwa! Można pomóc nie tylko zgłaszając się do nas z materiałami, ale też propagując i nagłaśniając to przedsięwzięcie, np. dodając do linków na swojej stronie banner:

Pomagamy uczniom - zdjęcie 1
Uczestnicy akcji pomocy szkołom:

Pomagamy uczniom - zdjęcie 2 Pomagamy uczniom - zdjęcie 3 Pomagamy uczniom - zdjęcie 4

Pomagamy uczniom - zdjęcie 5 Pomagamy uczniom - zdjęcie 6 Pomagamy uczniom - zdjęcie 7

Pomagamy uczniom - zdjęcie 8 Pomagamy uczniom - zdjęcie 9
Pomagamy uczniom - zdjęcie 10

Pomagamy uczniom - zdjęcie 11 Pomagamy uczniom - zdjęcie 12

autor: Redakcja
data publikacji: 21.03.2005
data aktualizacji: 14.04.2005
Oceń artykuł
4,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Redakcja

Polecamy Ci również

Zobacz także