Poidełka z wodą pitną trafiają do szkół

Poidełka z wodą pitną trafiają do szkół

Nawyki żywieniowe większości dzieci w Polsce wołają o pomstę do nieba. W ich diecie znajduje się zbyt dużo cukru, soli i nasyconych kwasów tłuszczowych. Ponadto, dzieci zazwyczaj posiłki spożywają nieregularnie, często w ogóle rezygnując ze śniadań.*

poidełko z wodą pitną w szkolnej stołówce

dystrubutor fontannowy wody pitnejZdrowa żywność w szkołach

Wiele firm próbuje wychodzić naprzeciw potrzebom zdrowotnym i rozwojowym najmłodszej generacji Polaków, jak również podążać śladem świeżo znowelizowanej Ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia. Wspomniana ustawa obowiązująca od 1 września 2015 roku wyklucza ze sprzedaży w szkołach niezdrową żywność, szkoły coraz częściej decydują się na przedsięwzięcie dodatkowych działań, zmierzających ku poprawie stanu zdrowia najmłodszych. Producenci zdrowej żywności mogą więc zacierać ręce. Jednak jedzenie to nie wszystko. Szkoły powinny zapewnić swoim uczniom stały dostęp do czystej wody pitnej jako alternatywę do słodkich napojów, kupowanych dotąd w szkolnych sklepikach i automatach z napojami.

Zdrowa i krystalicznie czysta woda zamiast słodkich napojów

Zalecanie i propagowanie spożywania czystej wody to również misja firmy AQUAPHOR - producenta szerokiej gamy filtrów do wody, systemów uzdatniających, zmiękczających i odżelaziających. Wśród swoich produktów AQUAPHOR posiada również specjalne poidełka, nazywane zdrojami, dystrybutorami fontannowymi, czy wręcz „pijkami”, dzięki którym najwyższej jakości świeżo przefiltrowana woda jest dostępna dla uczniów za darmo, bez ponoszenia przez szkołę opłat abonamentowych, jak to ma miejsce w przypadku dystrybutorów w postaci wymienianych butli z wodą. 

Poidełka AQUAPHOR podłączane są bezpośrednio do magistrali sieci wodociągowej Najwyższej jakości woda pitna dostępna jest BEZ ABONAMENTU, bez plastikowych butli, a nawet bez konieczności korzystania z plastikowych kubeczków. Wodę można bowiem spożywać bezpośrednio ze strumienia wody, który wydobywa się z dystrybutora niczym fontanna.

poidełko z atestem PZHPoziom uzdatnienia wody w poidełku

Poidełka AQUAPHOR zapewniają czystą wodę bezpośrednio z sieci wodociągowej. Dzięki umieszczonemu wewnątrz zdroju trójstopniowemu filtrowi AQUAPHOR Kryształ B Eco z wkładem z membraną kapilarną, pochodząca z niego woda jest krystalicznie czysta i świeża. Membrana kapilarna poza działaniem bakteriostatycznym jest w stanie zatrzymać bakterie pochodzące z wodociągu (dzięki ultrafiltracji do 0,1 mikrona). Woda, oczyszczona przez poidełko, ma właściwości hipoalergiczne i antyoksdacyjne. Obudowa urządzenia wykonana jest ze spożywczej stali nierdzewnej bez ostrych krawędzi, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowania przez najmłodszych konsumentów. Dodatkowo, do zdroju można zamontować dołączoną do zestawu baterię, która umożliwi nabieranie świeżo przefiltrowanej  wody np. do czajnika, czy kubeczka. Poidełko posiada atest PZH, który gwarantuję najwyższą jakość urządzenia.

Zdrój wody AQUAPHOR odpowiada za usunięcie z wody aktywnego chloru, metali ciężkich, związków organicznych, produktów ropopochodnych, fenoli, soli wapnia i magnezu (twardość wody), jak również pomaga pozbyć się bakterii i wirusów (w zależności od zastosowanych wkładów).

Co przemawia za zakupem poidełka do szkoły?

  • WYGODA Poidełko  nie wymaga wymiany butli z wodą, a woda nigdy się nie kończy. Nie trzeba dźwigać ciężkich butli ani ich składować.
  • ESTETYKA Wykonane ze szlachetnej stali nierdzewnej poidełko cieszy oko elegancką prostotą, która sprawia, że urządzenie idealnie wkomponowuje się w każdy wystrój.
  • EKOLOGIA Woda jest oczyszczona za pomocą trójstopniowego filtra AQUAPHOR Kryształ Eco z membraną kapilarną, co daje pewność, że jest krystalicznie czysta, pozbawiona metali ciężkich i związków organicznych bez używania plastikowych butelek pet. Brak rozrzuconych plastikowych kubeczków wokół poidełka  ułatwia utrzymanie czystości i porządku.
  • BEZPIECZEŃSTWO Ergonomiczny kształt, brak ostrych krawędzi i odporność na uderzenia sprawiają, że poidełko jest całkowicie bezpieczne dla dzieci.
  • OSZCZĘDNOŚĆ Użytkowanie poidełka  jest nieporównywalnie tańsze od korzystania z wymiennych butli z wodą – nawet do 8 tys. litrów krystalicznie czystej wody bez wymiany wkładów.
  • PROFESJONALIZM Elektroniczny licznik w odpowiednim momencie przypomina o konieczności wymiany wkładów filtrujących.
  • ZDROWIE Wchodzący w skład zestawu filtr AQUAPHOR Kryształ Eco skutecznie usuwa z wody bakterie Escherichia coli 1257 i Lamblia intestinails, co potwierdzają niezależnie przeprowadzone badania.

Jako opcja do przedszkoli oraz szkoły podstawowej AQUAPHOR oferuje również poidełka w wersji kolorowej.

Więcej informacji www.aquaphor.pl

* artykuł sponsorowany

Oceń artykuł
4,75 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: AQUAPHOR

Polecamy Ci również

Zobacz także