Płynny smar do kotłów na ekogroszek - CARBO SMAR

7
Carbo Smar
Smar do kotłów na ekogroszek.

CARBO SMAR to płynny smar do kotłów opalanych ekogroszkiem i zasilanych podajnikiem ślimakowym. O tym, iż taka substancja istnieje jeszcze kilka miesięcy temu nikt nie słyszał. Dzisiaj jest to pierwszy i jedyny na rynku w pełni skuteczny środek który podnosi jakość pracy kotła pod wieloma względami.

Jak działa CARBO SMAR

CARBO SMAR dzięki wykorzystaniu składników smarujących wstęgę ślimaka i powierzchnię tunelu podajnika, redukuje hałas jaki powstaje przy kruszeniu grudek węgla. Substancje te obniżając tarcie również zmniejszają prawdopodobieństwo zerwania zawleczki zabezpieczającej. Kolejną zaletą obniżenia oporów tarcia jest redukcja poboru prądu przez silnik napędzający ślimak. Po użyciu CARBO SMARU wartość pobieranego prądu jest o 0,5 A mniejsza,  a to nie tylko mniejsze rachunki za prąd ale również dłuższy czas bezawaryjnego działania elementów elektrycznych odpowiedzialnych za załączanie. Obecnie ważną kwestią jest ograniczanie emisji dwutlenku węgla do atmosfery. W polskim systemie wytwarzania energii elektrycznej, opartej głównie na węglu, przyjmuje się że 1 kWh to 1 kg wyemitowanego dwutlenku węgla. Jeśli zatem wszyscy użytkownicy kotłów na ekogroszek, a jest ich w Polsce  ok 2.5 mln zastosują CARBO SMAR, to  200 000 ton dwutlenku węgla mniej trafi  do atmosfery. CARBO SMAR chroni również elementy metalowe kotła zarówno podajnika jak i komory spalania przed niszczącym działaniem korozji chemicznej.

Zalety CARBO SMARU

Korzyści płynące ze stosowania CARBO SMARU są wielorakie i dla każdego użytkownika będą przedstawiały inną wartość. Jedni docenią spokojny sen bez dokuczliwego hałasu kruszonego węgla, inni bardziej docenią niższe rachunki za prąd, a jeszcze inni pomyślą o wydłużonym czasie eksploatacji kotła o mniej więcej 2 lata, a to korzyść idąca w tysiące złotych. Wszystkie wyżej wymienione zalety sprawiają, że CARBO SMAR kompleksowo chroni kocioł, a ogrzewanie domu ekogroszkiem staje się jeszcze bardziej efektywne, tańsze i ekologiczne. Warto również dodać, iż w procesie produkcyjnym CARBO SMARU nie powstają  żadne szkodliwe produkty uboczne, ani odpady. Jest polskim wynalazkiem produkowanym z polskich surowców i przez polską firmę.
Stosowanie CARBO SMARU jest bardzo łatwe i gwarantuje dużą skuteczność.

Więcej szczegółów o produkcie, sposobie stosowania i  możliwościach jego nabycia na oficjalnej  stronie producenta www.carbosmar.pl 

Oceń artykuł
3,57 / 28 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: BWH electric Wiesław Skotnicki

Polecamy Ci również

Zobacz także