Piła wielofunkcyjna

Wymiana instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnych, wycięcie w murze nowego otworu pod okno czy drzwi – do wykonania tych prac remontowych może okazać się przydatna piła wielofunkcyjna Arbortech AS160.

piła wielofunkcyjnaTo profesjonalne narzędzie pozwoli na precyzyjne wycięcie lub powiększenie dowolnego otworu w murze. Możemy nim łatwo poszerzyć otwór drzwiowy i zamienić tradycyjne skrzydło na drzwi dwuskrzydłowe,  wyciąć łuk nad oknami, drzwiami czy bramami.

Prace instalacyjne

Wymiana instalacji lub jej modernizacja wiąże się z koniecznością wycięcia w murze otworów niezbędnych do poprowadzenia okablowania czy rur. Dokładne cięcie połą Arbortech nie powoduje ubytków i naruszeń fragmentów muru wokół obrabianej powierzchni. Narzędzie to sprawdza się więc podczas instalowania szafek rozdzielni elektrycznych, wycinania kanałów kablowych, otworów pod puszki elektryczne czy rury wodociągowe i kanalizacyjne.
Piła pozwala na swobodne cięcie cegieł oraz łatwe usuwanie zaprawy ze spoin między nimi. Przeznaczony do  tego celu brzeszczot umożliwia cięcie w głąb aż do 120 mm, co stanowi średnią głębokość cegły. Czas pracy jest zdecydowanie krótszy niż w przypadku tradycyjnych urządzeń.

Bezpieczna i efektywna praca

piła do muruUrządzenie wyróżnia się dużą mocą, małą wagą i ergonomicznym kształtem. Odpowiednio zaprojektowana konstrukcja gwarantuje bezpieczną i wygodniejszą pracę. Piłą mogą się swobodnie posługiwać osoby zarówno prawo-, jak i leworęczne.
Podczas cięcia powstaje mała ilość kurzu, dzięki czemu miejsce pracy pozostaje czyste. Ponadto można praktycznie zlikwidować emisję pyłów, podłączając do osłony odkurzacz.
Piła wielofunkcyjna Arbortech AS160 jest dostarczana wraz z zestawem: 5 brzeszczotów, zapasowych szczotek węglowych, zapasowych śrub montażowych i z opatentowanym sześciokątnym kluczem imbusowym, który pozwala na dokręcenie śrub noży zawsze z tą samą siłą, co zapobiega uszkodzeniu piły przez ich zerwanie.

piła do cięcia muruDane techniczne:
Napięcie zmianowe: 230 V
Maksymalna głębokość cięcia: 120 mm (do 20 brzeszczotem wyrzynającym)
Szerokość cięcia: 6,5 / 7,2 mm
Masa (wraz z brzeszczotem): 4,3 kg
Prędkość bez obciążenia: 6 500 obr./min.
Wymiary (bez brzeszczotu): 345x7 x210 mm
Poziom wibracji: 6,9 m/s
Poziom hałasu maks.: 108 dB (w odległości 1m)
Moment obrotowy trzpienia uchwytu brzeszczotu: 16 Nm
Średnica przyłącza odsysacza pyłu: 30 mm

Cena katalogowa: 4199 zł brutto
Dystrybutor: Proma Polska

 

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Proma Polska

Polecamy Ci również

Zobacz także