Parasole grzewcze

Parasole grzewcze

Parasole grzewcze pozwalają na wykorzystanie ładnej pogody, kiedy jednocześnie temperatura nie jest jeszcze zbyt wysoka. Zamiast rezygnować z wypoczynku na powietrzu, można usiąść pod emitującym przyjemne ciepło specjalnym parasolem zasilanym gazem z butli.

W ofercie firmy Gaspol znaleźć można rozwiązanie problemu zimnych wiosennych lub letnich wieczorów. Do tej pory popularne w restauracjach czy kawiarniach, parasole grzewcze zaczynają zyskiwać coraz większe uznanie wśród inwestorów prywatnych.

Parasole grzewcze - zdjęcie 1Parasole grzewcze - zdjęcie 2Parasole grzewcze - zdjęcie 3

Jak działa parasol grzewczy?
Parasol wygląda rzeczywiście trochę jak popularna ochrona przed słońcem lub deszczem;
a z drugiej strony przypomina stojącą lampę. Jest to o tyle trafne porównanie, że parasol grzewczy działa podobnie. Zamiast jednak służyć jako źródło światła, emituje promieniowanie podczerwone. Promieniowanie to jest nieszkodliwe dla człowieka - jest tym samym promieniowaniem, które ogrzewa w przypadku każdego źródła ciepła (naturalnego i sztucznego). Przebywając w zasięgu oddziaływania parasola odczuwa się więc przyjemną temperaturę 18-20º.
Wymiary parasola:

  • średnica reflektora 78 cm, wysokość całego parasola - 230 cm;
  • zasięg parasola: od 5 do 9 metrów (zależnie od modelu). Oznacza to, że osoby siedzące
    w odległości 5-9 metrów od parasola (niezależnie od kierunku) odczuwają ciepło;
  • waga parasola: ok. 18 kg.

Parasol zasilany jest gazem płynnym (propanem), który podawany jest  z butli 10 kg. Dzięki temu mogą być łatwo przemieszczane (są wyposażone w specjalne kółka), są bezpieczne i stosunkowo niedrogie w eksploatacji. Parasol zużywa od 0,23 do 0,98 kg gazu płynnego na godzinę. Zużycie zależy od temperatury zewnętrznej. Zależnie od jej wielkości urządzenia regulujące (mechanizm piezoelektryczny, regulator przepływu gazu) ustawiają moc palnika. Jedna butla może więc wystarczyć nawet na 40 godzin

Parasole grzewcze - zdjęcie 4Parasole grzewcze - zdjęcie 5
Zakres działania parasola grzewczego.         Parasol grzewczy w ogródku.

Parasol wykonany jest ze stali nierdzewnej lub malowanej proszkowo. Wszystkie modele posiadają znak CE - dopuszczenie do obrotu na rynku Unii Europejskiej i spełniają wymogi dyrektywy europejskiej 90/396/EWG dotyczącej urządzeń spalających paliwa gazowe.
Obecnie parasol można kupić już za cenę niższą niż 500 zł.

Oceń artykuł
4,00 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Redakcja

Źródło: Gaspol

Polecamy Ci również

Zobacz także