Panel świetlny - nowy zestaw oświetlenia światłowodowego

oświetlenie światłowodowe w łazienceNowy zestaw oświetlenia światłowodowego - Panel Świetlny dostarcza nieograniczone możliwości oświetlania różnych rzeczy w celu wyeksponowania elementów, na których nam szczególnie zależy. Dzięki specjalnej technologii możemy uzyskać równomierne rozproszenie światła na całej powierzchni światłowodu.

Bardzo duża elastyczność zestawu pozwala zastosować go tam, gdzie inne źródła światła nie mogą zostać użyte. Ze względu na to, iż światłowody nie przewodzą prądu oraz nie emitują ciepła, ich stosowanie jest bardzo bezpieczne. Światłowody nie emitują promieniowania UV oraz IR, a także nie powodują zakłóceń elektromagnetycznych.

Zestaw składa się z:

  • generatora światła ze zmieniającymi się w sposób ciągły kolorami lub ze światłem białym,
  • przewodu świecącego całą powierzchnią boczną (o długości 12 m).

Światłowód tego typu może zostać użyty do oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego, gdyż jest odporny na działanie czynników atmosferycznych i można go zanurzyć bezpośrednio w wodzie. Przewody świetlne są łatwe w kształtowaniu, ponieważ wykonuje się je z elastycznego tworzywa, a następnie pokrywa koszulką z transparentnego PVC.

oświetlenie światłowodoweMontaż generatora światła:
Wybierając lokalizację umieszczenia generatora należy pamiętać, aby wybrać miejsce, gdzie nie ma wibracji, bezpośredniego nasłonecznienia, wilgoci, kurzu, ciepła i niskiej temperatury. Należy również pamiętać o tym, aby w każdej chwili można było dostać się do generatora w celu wymiany źródła światła. Generator może być umieszczony w dowolnym położeniu: poziomo lub pionowo. Wymaga on wolnej przestrzeni, aby zapewnić chłodzenie źródła światła. Światłowody można w łatwy i szybki sposób montować w sufitach i ścianach z suchego tynku, betonu, płytach gipsowo-kartonowych, z tworzyw sztucznych i ceramiki.

Montaż przewodu:
Panel świetlny można montować za pomocą opasek, korytek, bądź też uchwytów przezroczystych. Aby nadać odpowiedni kształt, można umieścić go we wcześniej przygotowanych profilach z aluminium lub pleksi.

Oceń artykuł
4,40 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Ekomp Technologia

Polecamy Ci również

Zobacz także