Oszczędne rekuperatory

Oszczędne rekuperatory

Wentylacja z odzyskiem ciepła to sposób na zapewnienie w domu powietrza odpowiedniej jakości, a przy tym obniżenie kosztów ogrzewania. W ofercie marki Vaillant pojawiły się rekuperatory recoVAIR.

Rekuperatory składają się z centrali wentylacyjnej, cyfrowego urządzenia do zdalnego sterowania oraz z opcjonalnie stosowanego zespołu obejściowego, który pozwala w lecie ominąć proces odzyskiwania ciepła. System wentylacyjny recoVAIR można włączyć do współpracy ze wszystkimi systemami grzewczymi. Wydajność systemu to 275 i 350 m³ natężenia przepływu powietrza na godzinę, zapewniających skuteczną wentylację domów jednorodzinnych o powierzchni mieszkalnej od 180 do 250 m².

recoVAIR to cyfrowe urządzenie do zdalnego sterowania z 3-stopniowym przełącznikiem mocy. Wyposażone jest tryb pracy automatycznej, dziennej i nocnej, tryb „przyjęcie”, przydatny wtedy, gdy w domu znajduje się wiele osób, zwłaszcza palaczy. Ma także sygnalizację pracy filtrów, 24-godzinny lub tygodniowy program pracy.

rekuperatoryrekuperatory

System wentylacyjny umożliwia wykorzystanie do 95% ciepła zawartego w powietrzu wywiewanym. Zmniejsza to koszty ogrzewania oraz chroni środowisko. Wentylatory o stałym objętościowym natężeniu przepływu powietrza gwarantują cichą pracę i są oszczędne w poborze prądu elektrycznego, gdyż optymalnie potrafią wykorzystywać doprowadzaną energię. Ponadto system zapewnia wysoki komfort i niezawodność działania.

recoVAIR charakteryzuje się bardzo prostym montażem w technice „włącz i pracuj” oraz niewielkim ciężarem (tylko 46 lub 48 kg), co znacznie ułatwia transport urządzenia. Posiada wysokowydajny krzyżowy, przeciwprądowy wymiennik ciepła wykonany z aluminium. Ma możliwość elektronicznej regulacji wentylatorów odpowietrza nawiewanego i do powietrza wywiewanego, zapewniające ich stałe objętościowe natężenie przepływu.

System umożliwia przyłączenie zewnętrznego wilgotnościomierza, nagrzewnicy do wstępnego podgrzewania lub nagrzewnicy do dogrzewania. Wyposażony jest duży filtr klasy G3.

Wentylacja budynków mieszkalnych gwarantuje dobry mikroklimat w całym domu, z kontrolowanym nawiewem świeżego powietrza o temperaturze zapewniającej dobre samopoczucie, ma dobroczynny wpływ na zdrowie mieszkańców, nie dopuszczając do wnętrza domu zanieczyszczeń z zewnątrz, a także eliminuje rozwój grzybów i pleśni dzięki stałej wymianie powietrza. Odzyskiwanie ciepła natomiast pozwala dodatkowo oszczędzać znaczącą ilość energii, a więc zmniejszać koszty ogrzewania.

Oceń artykuł
3,75 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Vaillant

Polecamy Ci również

Zobacz także