Oszczędne kotły kondensacyjne

Energooszczędne pompy, ekologiczny zasobnik warstwowy oraz funkcja optymalizacji pracy systemu solarnego to cechy, którymi odznaczają się nowe kotły grzewcze Junkersa.

stojące kotły kondensacyjneStojące kotły kondensacyjne - Cerapur Modul i Cerapur Modul Solar, to kompaktowe kondensacyjne centrale grzewcze ze zintegrowanymi zasobnikami warstwowymi ciepłej wody. Innowacyjne rozwiązania zastosowane w tych urządzeniach pozwalają na dodatkowe oszczędności energii. System Solar ControlUnit Inside pozwala na maksymalne wykorzystanie energii słonecznej, dzięki czemu można osiągnąć do 15% oszczędności w przypadku przygotowania c.w.u. i do 5% w przypadku pracy instalacji c.o.
Inteligentna technologia systemu odczytuje i zapisuje w pamięci dane pogodowe i podczas pracy systemu porównuje z aktualnymi warunkami pogodowymi. W wyniku tego procesu określone zostaje prawdopodobieństwo uzysku solarnego, przez co temperatura w zasobniku ciepłej wody użytkowej i/lub krzywa grzania dla instalacji c.o. może zostać obniżona, a w tym czasie urządzenie grzewcze może nie pracować, lub pracować z odpowiednio obniżoną mocą. Jeszcze niższe zużycie energii zapewniają energooszczędne pompy elektroniczne oraz nowy, ekologiczny zasobnik warstwowy, który obniża zapotrzebowanie energetyczne przy podgrzewaniu wody.

Kotły są dostępne w wersjach o mocach modulowanych do 14, 22 i 31 kW z zasobnikami o pojemności 100 i 150 l w wersjach standardowych oraz o mocach modulowanych 14 i 22 kW z zasobnikami o pojemności aż 210 l w wersjach solarnych. Urządzenia zostały wyposażone w panel sterowania Bosch Heatronic®3, umożliwiający podłączenie i sterowanie kotłem za pomocą regulatorów Fx. Dodatkowa izolacja sprawia, że nowe kotły odznaczają się wyjątkowo cichą pracą. Kompaktowe wymiary – w podstawie 60 x 60 cm przy wysokościach od 151,5 do 177 cm w wersjach standardowych oraz 186 cm w wersji solarnej – sprawiają, że urządzenia pasują do każdej wnęki, a ich nowy, elegancki wygląd sprawia, że mogą się znaleźć nie tylko w kotłowniach, ale także w kuchni lub łazience.

Przykładowe ceny brutto:

Cerapur Moduł: moc grzewcza 14 kW; wymiary (wys. x szer. x głęb.) 1515 x 600 x 600 mm; pojemność zasobnika 100 l - 11954,78 zł

Cerapur Moduł Solar: moc grzewcza 22 kW; wymiary (wys. x szer. x głęb.) 1860 x 600 x 600 mm; pojemność zasobnika 210 l - 17810,78 zł

Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Junkers

Polecamy Ci również

Zobacz także