Oświetlenie dekoracyjne - światłowody

światłowody w mieszkaniuW dobie światła laserowego, elektrycznego i świecących polimerów, nie ma problemów z aranżacją niezwykłego oświetlenia w pomieszczeniu. Coraz częściej dążymy do uzyskania niepowtarzalnego klimatu we własnych czterech ścianach. Oryginalne efekty dają światłowody, gdyż można z nich wyczarować "gwiazdy" tuż nad głową.

Niezwykłe efekty
Oświetlenie światłowodowe idealnie nadaje się do naszych mieszkań i staje się ich prawdziwą ozdobą. Kryształowe Gwiazdy umożliwiają niezwykłe kształtowanie wnętrz oraz tworzenie atmosfery wypoczynku, relaksu i intymności. Dodatkową zaletą stosowania światłowodów jest ich bezpieczne użytkowanie, gdyż nie przewodzą prądu i ciepła, a dodatkowo eliminują niekorzystne promieniowanie ultrafioletowe i podczerwone oraz nie powodują zakłóceń elektromagnetycznych. Światłowody są także tanie w utrzymaniu i przez to bardzo ekonomiczne.

dekoracyjne oświetlenieMontaż
Ten elegancki zestaw przypominający gwiazdy składa się z generatora światła z migoczącymi i zmieniającymi się w sposób ciągły kolorami i warkocza przewodów światłowodowych, wyposażonego w dodatkowy wewnętrzny przewód, który chroni je przed nadmiernym zgięciem lub załamaniem na końcu światłowodu. Światłowody można w łatwy i szybki sposób montować w sufitach i ścianach z suchego tynku, łączyć ze szkłem, lustrem, ceramiką i tworzywem sztucznym. Jak zamontować wiązkę i kryształki? Należy włożyć koniec wiązki światłowodowej, połączonej w jedność za pomocą szybkozłączki, w otwór w przedniej części generatora, a następnie ułożyć nitki w dowolny sposób i przykręcić kryształki na ich końcach.

Miejsce dla generatora
efekty świetlneWybierając lokalizację umieszczenia generatora należy pamiętać, by wybrać miejsce gdzie nie ma wibracji, bezpośredniego nasłonecznienia, kurzu, wilgoci, ciepła i niskiej temperatury. Generator może być umieszczony w dowolnym położeniu - poziomo lub pionowo, może być zamontowany na ścianie lub suficie. Jego otwory wentylacyjne, umieszczone z tyłu, muszą posiadać wolną przestrzeń, aby zapewnić swobodny przepływ powietrza.

Zastosowanie
Ponieważ światło jest niezwykle dekoracyjne, znajduje szerokie zastosowanie w dziedzinie stylizacji wnętrz. Jest więc obecne w obiektach publicznych: hotelach, kasynach, restauracjach. Coraz chętniej sięgają po nie użytkownicy domów i mieszkań, gdyż dekoracyjne światłowody mogą z powodzeniem zastąpić tradycyjne oświetlenie w sypialniach, salonach, łazienkach i pokojach dziecięcych.

dekoracyjne światłopomysł na oświetlenieświatłowody

Oceń artykuł
4,57 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Ekomp

Polecamy Ci również

Zobacz także