Orły Polskiego Budownictwa 2008

14 listopada 2008 roku rozstrzygnięta została II Edycja Konkursu „Orły Polskiego Budownictwa”. Konkurs jest organizowany przez Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza oraz Europę 2000 Consulting Sp. z o.o.

Orły Polskiego Budownictwa 2008 - zdjęcie 1

Uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się już tradycyjnie w Hotelu Gromada w Warszawie, podczas Wielkiej Gali Samorządu i Biznesu. W II edycji konkursu, tak jak i rok temu, rywalizacja była bardzo zacięta, bowiem wszystkie nominowane firmy reprezentowały bardzo wysoki poziom. Ta edycja liczyła ponad 80 przedsiębiorstw z branży budowlanej.

Celem konkursu jest wyłonienie i promocja tych przedsiębiorstw budowlanych, które poprzez nowoczesne produkty, usługi, technologie, procesy oraz metody organizacji i zarządzania tworzą budownictwo nowoczesne, bezpieczne i konkurencyjne, w pełni zaspokajających potrzeby konsumentów. Konkurs pomoże w dalszym rozwoju i ułatwi promocję, jak również pozyskiwanie nowych klientów i nowych rynków zbytu.
Organizatorzy Konkursu oczekują zwiększenia aktywności firm nagrodzonych w działaniach, zmierzających do podniesienia ich konkurencyjności na rynkach krajowych i zagranicznych.
Konkurs jest adresowany do wszystkich przedsiębiorców z sektora budownictwa niezależnie od charakteru własności zakładu pracy, jego wielkości, liczby zatrudnionych pracowników, przedsiębiorstw działających na terenie Polski oraz wszystkich firm mających w Polsce swoje oddziały lub przedstawicielstwa.

Wielka Gala Samorządu i Biznesu, na której bawiło się ponad 450 osób, była przedsięwzięciem niezwykle uroczystym. Oprócz przedstawicieli tegorocznych Laureatów, swoją obecnością zaszczycili ludzie świata polityki i biznesu. W ubiegłym roku integracja uczestników Konkursu „Orłów Polskiego Budownictwa”  i konkursu „Samorząd Przyjaznych Przedsiębiorczości”  okazała się wyjątkowo owocna, co też powtórzono w tym roku.  Półtoragodzinną część oficjalną poprowadzili Krzysztof Ibisz i Magdalena Stóżyńska. Zwycięzcom wręczono złote, srebrne i brązowe statuetki w poszczególnych kategoriach, a także dyplomy dla wyróżnionych uczestników. Statuetkę i tytuł „Człowiek Przyjazny Przedsiębiorcom” Kapituła przyznała Panu Wicepremierowi, Ministrowi Gospodarki  Waldemarowi Pawlakowi, za zaangażowanie i dobrą współpracę ze środowiskiem przedsiębiorców oraz wspieranie innowacyjności i wynalazczości.
-  Nagroda ta będzie stanowiła dla mnie zobowiązanie na przyszłość, aby stworzyć polskim przedsiębiorcom najlepsze warunki prowadzenia działalności gospodarczej - powiedział minister gospodarki po odebraniu statuetki. Priorytetem MG jest tworzenie przejrzystego prawa, które będzie sprzyjało prowadzeniu własnej  firmy - podkreślił. Wicepremier przypomniał, że jedną z głównych propozycji rządu jest drugi etap zmian w ustawie o swobodzie działalności gospodarczej. - Chcemy zminimalizować ilość formalności koniecznych przy zakładaniu własnej firmy oraz uregulować kwestię kontroli w przedsiębiorstwach. Już niedługo działalność gospodarczą będzie można zarejestrować przez internet bez wychodzenia z domu - powiedział.
Drugą statuetkę i ten sam tytuł Członkowie Kapituły przyznali Panu Zygmuntowi Solorzowi-Żakowi, Przewodniczącemu Rady Nadzorczej Telewizji Polsat S.A.
Po tej uroczystości był czas dla prasy lokalnej, ogólnopolskiej, korespondentów radiowych i telewizyjnych. Po części oficjalnej  rozpoczął się uroczysty bal, podczas którego już tradycyjnie przeprowadzono aukcję charytatywną. Dochód zostanie przeznaczony na Stowarzyszenie działające na rzecz Osób Niepełnosprawnych „Budzimy Nadzieje Drzewica”.

Firmy w tym roku otrzymywały nominacje w kategoriach:

1. Biura Architektoniczne, Projektowe i Geodezyjne
2. Budownictwo Kubaturowe
3. Budownictwo Przemysłowe
4. Dystrybucja Materiałów Budowlanych
5. Infrastruktura Inżynieryjna i Drogowa
6. Instalatorstwo i Elektrotechnika
7. Maszyny i Sprzęt Budowlany
8. Modernizacja Obiektów
9. Producenci Materiałów Budowlanych
a) Producenci Materiałów Budowlanych do 50 milionów złotych przychodów
b) Producenci Materiałów Budowlanych powyżej 50 milionów złotych przychodów
10. Usługi Deweloperskie
11. Usługi dla Budownictwa
12. Usługi finansowe dla Budownictwa
13. Zarządzanie Nieruchomościami

 

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również

Zobacz także