Optymalna temperatura w całym domu dzięki urządzeniom sterującym

Optymalna temperatura w całym domu dzięki urządzeniom sterującym

Wyobraź sobie, że w każdym pomieszczeniu w Twoim domu panuje idealna temperatura. Bez względu na to, czy akurat wstajesz rano do pracy, przygotowujesz w południe posiłki, czy oglądasz wieczorem telewizję. Jednocześnie nie martwisz się rachunkami, bo pomiędzy komfortem a kosztami ogrzewania panuje doskonała równowaga. Wszystko to jest możliwe, dzięki sterownikom do ogrzewania strefowego.

Czym są sterowniki do ogrzewania strefowego

To nowoczesne, estetyczne urządzenia, które dbają o to, by wytwarzane ciepło było odpowiednio dystrybuowane. Wśród nich są sterowniki do zarządzania ogrzewaniem grzejnikowym, jak i dedykowane do wodnego ogrzewania podłogowego. Podstawowe zestawy urządzeń: do ogrzewania podłogowego i grzejnikowego przedstawia poniższa grafika.

Optymalna temperatura w całym domu dzięki urządzeniom sterującym - zdjęcie 1

Innymi słowy, do bezpośredniego montażu w pomieszczeniach przeznaczone są regulatory pokojowe, czujniki temperatury i siłowniki termoelektryczne. Urządzenia te czuwają nad tym, by w kuchni, łazience, salonie, sypialni i wszystkich innych pomieszczeniach w domu było idealnie ciepło i jednocześnie, by zoptymalizować rachunki za energię.

Najnowsze możliwości sterowania w strefach

Przedstawione powyżej schematy to standardowe zestawy, które umożliwiają zarządzanie temperaturą w strefach. Ich rozbudowa o najnowsze modele urządzeń firmy TECH Sterowniki pozwala odkryć zupełnie nowe możliwości sterowania.

ST-16S oraz ST-16S WiFi – kontrola temperatury w 16 strefach grzewczych

Optymalna temperatura w całym domu dzięki urządzeniom sterującym - zdjęcie 2

W ilu pomieszczeniach można sterować ogrzewaniem? Do niedawna odpowiedź brzmiała: w ośmiu. Teraz ta liczba została podwojona. A wszystko za sprawą sterowników ST-16S oraz ST-16S WiFi. To urządzenia dedykowane do ogrzewania grzejnikowego, które mogą zarządzać pracą aż 16 termostatów grzejnikowych STT-868. Sterowniki te mają duży, czytelny ekran dotykowy, a jego jasność jest dopasowywana do aktualnej pory dnia. Panel przedni wykonany został z cienkiego, zaledwie 2 mm szkła i prezentuje się niezwykle estetycznie. W środku urządzeń znajduje się wbudowany czujnik temperatury. Mnogie ustawienia pozwalają dopasować pracę siłownika do własnych potrzeb. Na sterowniku można ustawić aktualną temperaturę, datę, godzinę oraz budzik. Urządzenia te są przeznaczone do montażu podtynkowego w puszce elektrycznej o przekroju 60 mm.

C-8 rf, czyli idealna temperatura podłogi

Optymalna temperatura w całym domu dzięki urządzeniom sterującym - zdjęcie 3Grupa sterowników do ogrzewania podłogowego wzbogaciła się ostatnio o specjalny czujnik temperatury podłogi. Przesyła on informacje o aktualnej temperaturze podłogi do listwy L-8, która na tej podstawie steruje zaworami termostatycznymi. Czujnik temperatury podłogi kontroluje temperaturę minimalną oraz maksymalną podłogi. Jeśli temperatura w pomieszczeniu jest właściwa, ale podłoga uległa wychłodzeniu, to następuje otwarcie siłownika w celu utrzymania temperatury minimalnej. Gdy temperatura podłogi jest zbyt wysoka, następuje zamknięcie siłownika nawet wtedy, kiedy pomieszczenie nie jest jeszcze odpowiednio dogrzane. Aby czujnik mógł rozpocząć pracę w danej strefie, musi być w niej zarejestrowany w sterowniku głównym.

 

C-2 – redukcja strat ciepła

Optymalna temperatura w całym domu dzięki urządzeniom sterującym - zdjęcie 4Wietrzenie pomieszczeń zimą wiąże się ze stratą ciepła w pomieszczeniu. Można je jednak ograniczyć. Czujnik otwarcia okna C-2 to funkcjonalne urządzenie bezprzewodowe, które sygnalizuje otwarcie okna i redukuje ilość ciepła, które ulatuje bezpowrotnie w trakcie wietrzenia. Dyskretne wzornictwo i niewielki rozmiar czujnika sprawiają, że dobrze prezentuje się on zarówno w pomieszczeniach zaaranżowanych klasycznie, jak i nowocześnie.

 

 

 

C-mini – czujnik temperatury dla minimalistów

Optymalna temperatura w całym domu dzięki urządzeniom sterującym - zdjęcie 5Gdy montaż standardowej wielkości regulatora lub czujnika na ścianie nie jest możliwy, lub po prostu preferujemy minimalistyczny design, wtedy dobrym wyborem jest specjalny czujnik C-mini. Przesyła on informację o aktualnej temperaturze pomieszczenia do sterownika głównego, który na tej podstawie steruje zaworami termostatycznymi (otwiera je, gdy pomieszczenie nie jest dogrzane lub zamyka, kiedy w pomieszczeniu panuje temperatura zadana). Czujnik C-mini jest kompatybilny z listwą L-8, jak i urządzeniami do ogrzewania strefowego. Co ważne, zmiany ustawień pracy czujnika można dokonać w menu sterownika głównego (menu główne/czujniki), jak również za pośrednictwem aplikacji eModul.eu przy pomocy modułu ST-507 lub WiFi-RS. W każdej strefie może pracować jeden czujnik.

 

Repeater RP-3 – wzmocnienie zasięgu

Optymalna temperatura w całym domu dzięki urządzeniom sterującym - zdjęcie 6Wsparciem dla komunikacji pomiędzy sterownikami jest repeater sygnału RP-3. Służy on przedłużeniu i wzmocnieniu sygnału sieciowego między zarejestrowanymi urządzeniami w celu zwiększenia ich zasięgu. To urządzenie bezprzewodowe, które może obsłużyć aż 20 sterowników! Istnieje także możliwość połączenia kilku repeaterów w łańcuch.

 

 

 

 

MW-1 – bezprzewodowe załączenie urządzenia grzewczego

Optymalna temperatura w całym domu dzięki urządzeniom sterującym - zdjęcie 7MW-1 to moduł wykonawczy, który bezprzewodowo załącza urządzenie grzewcze lub pompę. Ten moduł może się komunikować aż z czterema urządzeniami równocześnie. Przeznaczony jest do współpracy ze sterownikami do zarządzania grzejnikowego.

 

 

 

 

Rozległe możliwości zarządzania temperaturą w domu

Sterowniki do ogrzewania strefowego umożliwiają zachowanie optymalnej temperatury w pomieszczeniach z ogrzewaniem grzejnikowym, jak i podłogowym. Najnowsze urządzenia gwarantują nie tylko wygodną edycję temperatury, ale też mniejsze zużycie energii, co jest korzystne zarówno dla środowiska, jak i dla portfela.

Wszystkie sterowniki można znaleźć na stronie www.techsterowniki.pl

Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Źródło: TECH STEROWNIKI

Zdjęcia: TECH STEROWNIKI

Polecamy Ci również

Zobacz także