Oprawa downlight w nowej wersji

Oprawy typu "downlight" cieszą się coraz większą popularnością w obiektach biurowych, handlowych i usługowych. Dlatego producenci wciąż poszukują nowych rozwiązań doskonalących ten rodzaj oprawy. Przykładowo, w ofercie firmy Brilux znajdują się "downlighty" o nazwie Mezzi, wyposażone w elektroniczne układy stabilizacyjno-zapłonowe.

Zadaniem tych układów jest realizacja zapłonu i stabilizacji pracy lamp. Dzięki takiemu rozwiązaniu odnotowujemy następujące korzyści:

  • oprawa downlight białapodwyższenie skuteczności świetlnej świetlówek;
  • zmniejszenie strat mocy w stateczniku;
  • wzrost całkowitej sprawności energetycznej całego zespołu świetlówka - oprawa oświetleniowa;
  • wzrost trwałości źródeł światła;
  • cicha praca opraw oświetleniowych dzięki eliminacji dźwięków wydawanych przez niektóre stateczniki indukcyjne gorszej jakości;
  • pewny i szybki zapłon świetlówek

downlight

Dzięki niewielkim rozmiarom układu elektronicznego, można było obniżyć wysokość obudowy oprawy w stosunku do typowej konstrukcji downlightów. Pozwala to na stosowanie opraw Mezzi w wypadkach bardzo niskiej przestrzeni między sufitem podwieszonym, a stropem właściwym budynku.

downlight - budowa

Obudowa składa się z dwóch zespolonych części wykonanych z blachy stalowej malowanej proszkowo na kolor biały. Jedna z nich mieści układ elektroniczny, druga zaś aluminiowy odbłyśnik. Część zawierającą odbłyśnik wyposażono w kołnierz, na którym w łatwy sposób montowany jest ozdobny pierścień dolny. W tym celu wystarczy, w odpowiednim położeniu, przyłożyć pierścień do kołnierza i obrócić, aby sprężynujące zaczepy unieruchomiły te dwie części względem siebie. Zewnętrzny, płaski pierścień o stosunkowo niewielkiej grubości otaczający odbłyśnik jest dostępny
w dwóch kolorach: chrom satynowany lub biały. Osadzono w nim matowaną szybę zamykającą komorę ze źródłem światła (niezintegrowane świetlówki czterokołkowe) i odbłyśnikiem. Oprawa posiada stopień ochrony IP20 i I klasę ochronności.
Downlighty Mezzi są przeznaczone głównie do oświetlania wnętrz pomieszczeń o charakterze biurowym i handlowym. Oferowane są w trzech wykonaniach różniących się mocą oraz wielkością klosza. Oznaczenia i moce poszczególnych opraw wynoszą odpowiednio: Mezzi 213E (2 x 13 W), Mezzi 218E (2 x 18 W), Mezzi 226E (2 x 26 W).

Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Ewa Kulesza

Źródło: Brilux

Polecamy Ci również

Zobacz także