Ogrzewanie zdalnie sterowane

Ogrzewanie zdalnie sterowane

Marka Junkers opracowała innowacyjną aplikację na urządzenia mobilne, dzięki której z dowolnego miejsca na świecie można zarządzać domowym systemem grzewczym. JunkersHome zapewnia bezpośredni dostęp do systemu grzewczego przez Internet i pozwala zaoszczędzić energię.

zdalne sterowanie ogrzewaniemNowa aplikacja JunkersHome sprawia, że sterowanie temperaturą we własnym domu i kontrolowanie systemu grzewczego, na przykład podczas robienia zakupów czy spaceru, jest już możliwe. Wystarczy tylko urządzenie mobilne z zainstalowaną aplikacją oraz dostęp do Internetu, WiFi lub sieci GSM.

JunkersHome pozwala zdalnie kontrolować, regulować i programować pracę całego systemu grzewczego. Oprogramowanie umożliwia swobodne ustawianie żądanej temperatury w pomieszczeniach, z dokładnością do 0,5 stopnia Celsjusza, co może okazać się bardzo przydatne kiedy w mroźny dzień wracamy z pracy i marzymy o gorącej kąpieli w ciepłym domu. 

sterowanie ogrzewaniem przez telefonDzięki aplikacji JunkersHome można także zaprogramować tryb pracy ogrzewania (do wyboru są następujące tryby: automatyczny, dzienny, nocny i ochrona przeciwzamrożeniowa) oraz ustalić nawet sześć różnych programów ogrzewania, które uwzględnią zapotrzebowanie na określony poziom temperatur w poszczególnych porach i dniach tygodnia.

Dużym ułatwieniem dla użytkowników aplikacji jest wyświetlanie przez nią komunikatów, na przykład o ewentualnych błędach w pracy systemu grzewczego, w języku polskim. Oprogramowanie jest nie tylko wygodne ale także, dzięki dotykowemu ekranowi i intuicyjnej nawigacji, bardzo proste w obsłudze. Dodatkowo dostęp do aplikacji chroniony jest hasłem, więc tylko znające je osoby mogą zmieniać ustawienia systemu grzewczego.

sterowanie ogrzewaniemAplikacja umożliwia kontrolę i sterowanie wszystkimi zamontowanymi w budynku obiegami grzewczymi. Współpracuje z kotłami marki Junkers wyposażonymi w automatykę Bosch Heatronic® 3 lub 4. Kotły muszą być wyposażone w regulatory pokojowe FR120 lub pogodowe serii FW oraz moduł MB100-LAN, który pozwala na przetwarzanie i przekazywanie danych między systemem grzewczym a urządzeniem mobilnym.

Aplikację JunkersHome można zainstalować na urządzeniach mobilnych opartych na systemie iOS. Następnym krokiem będzie jej współpraca z systemem operacyjnym Android.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Junkers

Polecamy Ci również

Zobacz także