Ogrzewanie podłogowe BIOfloor

Ogrzewanie podłogowe BIOfloor

BIOfloor to kompletny system ogrzewania podłogowego. System został zaprojektowany i opracowany w ten sposób, że umożliwia wykonanie ogrzewania płaszczyznowego w różnych wariantach.*

ogrzewanie podłogowe BIOfloorSystem uwzględnia odpowiednie rozwiązania w zależności od konstrukcji budynku, charakteru instalacji, rodzaju posadzki, wielkości grzejnika podłogowego oraz preferencji instalatora. System BIOfloor ma szeroki zakres zastosowań – może być wykorzystywany do ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych, biurowych, hal sportowych i przemysłowych, a także magazynów, basenów, czy kościołów. Ogrzewanie może być także stosowane na zewnątrz – do ogrzewania nawierzchni parkingów i podjazdów do garaży, co zapobiega ich oblodzeniu.

BIOfloor zapewnia wysoki komfort cieplny, a dodatkowo wydajnie współpracuje z niskoparametrowymi źródłami ciepła, takimi jak pompy ciepła i kotły kondensacyjne. Sprawia to, że BIOfloor jest coraz chętniej stosowanym rozwiązaniem, a użytkownicy doceniają jego nowoczesność, efektywność oraz ekologiczność.
System jest też ciągle udoskonalany i dostosowywany do zmieniających się potrzeb użytkowników, instalatorów i firm handlowych. Wychodząc od rozwiązań najwyższej jakości, inżynierowie Comap proponują nowe udoskonalenia ułatwiające montaż i zwiększające ekonomiczność systemu. Ponieważ jakość produktów jest głównym priorytetem firmy Comap, wydaje ona 10. letnią gwarancję na system BIOfloor.

Główne komponenty systemu oraz najnowsze modyfikacje i nowości BIOfloor

Rozdzielacze

Z myślą o rozwoju systemu BIOfloor, firma Comap wprowadza do swojej oferty nowe rozdzielacze mosiężne z przepływomierzami i wkładkami zaworowymi. Rozdzielacze mogą byćrozdzielacz BIOfloordodatkowo wyposażone w układ pompowo-mieszający, który umożliwia obniżenie temperatury czynnika grzewczego, pochodzącego np. z kotłów na paliwa stałe lub konwencjonalnych kotłów gazowych. Specjalnie do tego rodzaju kotłów są przeznaczone nowe rozdzielacze stalowe z z zaworami regulacyjnymi i układem pompowo-mieszającym. Jednocześnie Comap ciągle oferuje bardzo popularne poliamidowe rozdzielacze modułowe, które ze względu na walory praktyczne i wyposażenie najwyższej klasy – cieszą się dużym uznaniem instalatorów.

rozdzielacz mosiężnyrozdzielacz stalowy

Rury grzewcze

Rury grzewcze to drugi, ważny element ogrzewania podłogowego. Oferta rur BIOfloor obejmuje produkty charakteryzujące się różnymi parametrami, tak, aby można je było dobrać optymalnie do danej instalacji, ułatwiając tym samym pracę projektantów i instalatorów.
Poza rurami jednorodnymi, przeznaczonymi do dużych instalacji, Comap oferuje też rury wielowarstwowe. Są one chętnie stosowane ze względu na pamięć kształtu, a ich dodatkową zaletą jest możliwość wykrycia rur za pomocą detektorów metalu (rury zawierają wkładkę aluminiową). Jest to cecha szczególnie ważna dla użytkowników i innych ekip budowlano-remontowych.

Aktualna oferta rur w systemie BIOfloor:
MultiSkin4 14x2 - rura wielowarstwowa PE-Xc/Al./PE-Xc (zwój 100m)
MultiSkin4 16x2 - rura wielowarstwowa PE-Xc/Al./PE-Xc (zwój 200m)
MultiSkin4 18x2 - rura wielowarstwowa PE-Xc/Al./PE-Xc (zwój 100m)
MultiSkin4 20x2 - rura wielowarstwowa PE-Xc/Al./PE-Xc (zwój 100m)
BetaSkin 14x2 - rura wielowarstwowa PE-RT/Al./PE-HD (zwój 100m)
BetaSkin 16x2 - rura wielowarstwowa PE-RT/Al./PE-HD (zwój 200m)
BetaSkin 18x2 - rura wielowarstwowa PE-RT/Al./PE-HD (zwój 100m)
BetaSkin 20x2 - rura wielowarstwowa PE-RT/Al./PE-HD (zwój 100m)
BetaPEX 16x2 - rura z polietylenu sieciowanego PE-Xb z warstwą antydyfuzyjną (zwój 200, 600m)
BetaPEX 18x2 - rura z polietylenu sieciowanego PE-Xb z warstwą antydyfuzyjną (zwój 200m)
BetaPEX 20x2 - rura z polietylenu sieciowanego PE-Xb z warstwą antydyfuzyjną (zwój 100m).

Płyta systemowa

Z myślą o komforcie pracy instalatorów i przyspieszeniu prac instalacyjnych, Comap wprowadził do swojej oferty płytę systemową z twardego PE. Jest to specjalna folia z wypustkami, przeznaczona do układania bezpośrednio na izolacji budowlanej. Płyta systemowa stanowi doskonałą bazę do układania rur grzewczych. Zapewnia zachowanie odpowiednich odstępów między rurami, chroni je przed uszkodzeniami mechanicznymi, które mogą powstać podczas prac, zapewnia też izolację przeciwwilgociową. Powierzchnia płyt to 1,08m², a zakres średnic rur wynosi od 14 do 20 mm.

moduły sterująceSterowanie

Zapewnienie odpowiedniego komfortu cieplnego ogrzewania podłogowego to także wyzwanie dla systemu sterowania. Nowe, kompleksowe rozwiązania z zakresu systemu sterowania mają spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Do wyboru są dwa systemy sterowania BIOfloor oparte na komunikacji przewodowej (24V lub 230V) oraz jedno działające w systemie komunikacji radiowej. To ostatnie rozwiązanie stwarza duże możliwości konfiguracji, bez ograniczeń związanych z okablowaniem strukturalnym. Dodatkową zaletą sterowania jest doskonała funkcjonalność oraz elegancka stylistyka termostatów pokojowych, czyli najbardziej widocznego elementu systemu sterowania. Algorytmy zastosowane w modułach sterujących BIOfloor pozwalają na uzyskanie odpowiednich parametrów cieplnych przy optymalnym zużyciu energii.

termostattermostat do ogrzewania podłogowego

* artykuł sponsorowany

Oceń artykuł
3,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Comap

Polecamy Ci również

Zobacz także