Ogrzewanie podłogowe bez wylewki

Ogrzewanie podłogowe

System wodnego ogrzewania podłogowego, który nie wymaga wykonania wylewki, jest łatwy w montażu oraz szybko reaguje na zmianę temperatury w pomieszczeniu - to nowość firmy Danfoss.

Dlaczego SpeedUp™
Styropianowy panel grzewczy SpeedUp™ przenosi obciążenie do 240 kPa. Na całej górnej powierzchni jest pokryty aluminium, co zapewnia dobre rozprowadzenie ciepła.
Pomysłowa konstrukcja systemu pozwala na rozstaw rur do 250 mm bez obniżenia wydajności cieplnej. Dzięki temu można zaoszczędzić wiele metrów rury, a także czas i pieniądze. Ponadto przy zastosowaniu systemu SpeedUp™ nie trzeba czekać na wyschnięcie wylewki, co również skraca czas instalacji i obniża koszty budowy.

Do modernizacji
Najczęściej przyczyną rezygnacji z systemu ogrzewania podłogowego są trudności z instalowaniem tradycyjnych systemów mokrych, np. niska nośność stropów drewnianych lub zbyt duża wysokość zabudowy systemu mokrego w stosunku do wysokości pomieszczenia. Nowy system zapewnia małą wysokość konstrukcji (rzędu 5 cm), dlatego idealnie nadaje się do budynków modernizacyjnych.

Ogrzewanie podłogowe Ogrzewanie podłogowe

Do każdego rodzaju wykończenia podłogi
Pokrycia podłogi, takie jak deski, parkiet, a nawet panele podłogowe mogą być instalowane bezpośrednio na powierzchni paneli grzewczych systemu. W przypadku gdy wykładamy podłogę materiałami wykończeniowymi o Ogrzewanie podłogoweniewielkiej grubości (dywany/wykładziny, płytki ceramiczne, linoleum itd.) na panelach grzewczych systemu należy położyć dodatkową warstwę systemowych płyt wzmacniających.

Oszczędność energii do 15%
W tradycyjnym systemie mokrym ogrzewania podłogowego osiągnięcie żądanej temperatury w pomieszczeniu może trwać kilka godzin. Lekki system SpeedUp™ realizuje ją w czasie krótszym niż 30 minut. Co oznacza mniejsze zużycie energii nawet do 15%. System umożliwia odczuwanie komfortu cieplnego szybciej niż kiedykolwiek. W przypadku tej instalacji wystarczy ustawić żądaną temperaturę na termostacie bezprzewodowego układu regulacji CF2 i obserwować, jak osiągana jest żądana temperatura w czasie liczonym w minutach.

Oceń artykuł
3,09 / 46 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Danfoss

Polecamy Ci również

Zobacz także