Ogrzewanie nadmuchowe. Prosto, wygodnie, estetycznie!

Ogrzewanie nadmuchowe. Prosto, wygodnie, estetycznie!

ogrzewanie nadmuchowePiec kaflowy i uszczelnienie okien wełną to już za mało, aby cieszyć się przyjemnym ciepłem
i komfortem podczas długich zimowych wieczorów.


Ciekawym rozwiązaniem, które zasługuje na zainteresowanie, jest system ogrzewania nadmuchowego, który zdobywa w Polsce coraz większą popularność.

Prosta recepta na ciepło

Dzięki zastosowaniu ogrzewania nadmuchowego można
w łatwy i szybki sposób zadbać o najbliższych członków rodziny. Czym ogrzewanie nadmuchowe różni się od tradycyjnego? Dlaczego warto przyjrzeć się temu rozwiązaniu?

Do głównych zalet prezentowanego sposobu ogrzewania należy przede wszystkim prosty mechanizm – nie wykorzystuje on czynników pośrednich takich jak: woda, grzejniki, czy rury grzewcze. Jego działanie jest proste ponieważ ogrzewane jest powietrze i to dzięki niemu ciepło błyskawicznie roznosi się po całym domu. Ogrzewanie nadmuchowe jest jednym z najbardziej efektywnych sposobów na ciepło w domu – szybszy czas ogrzania domu to niższe koszty użytkowania, co chwali sobie pani Małgorzata Porębczyk:

Bez dwóch zdań – dom nagrzewa się bardzo szybko. Zdziwiła mnie jednak różnica w kosztach eksploatacji ogrzewania nadmuchowego. Nasz poprzedni dom był mniejszy, a mimo wszystko płaciliśmy ok. 30% więcej niż teraz. To nie tylko wygodne rozwiązanie, ale także oszczędne!

Odpowiednia temperatura w domu to nie wszystko!

Osoby, które zainstalowany system ogrzewania nadmuchowego wiedzą jak to jest, kiedy w domu można swobodnie oddychać świeżym powietrzem przy ponad trzydziestostopniowym mrozie… bez otwierania okien. Dlaczego jest to możliwe?

System wykorzystuje powietrze z zewnątrz i wymusza bezustanną cyrkulację, dzięki czemu pozwala na swobodne regulowanie ilości świeżego powietrza w temperaturze dostosowanej do potrzeb domowników.

To samo dotyczy poziomu wilgotności powietrza w pomieszczeniu. Dzięki temu możesz uchronić przed złymi czynnikami suchego powietrza swoje drogi oddechowe oraz skórę, co szczególnie chwali sobie pani Jolanta Gubik:

- To jedna z najbardziej widocznych zmian – wcześniej używałam kilogramy kremu nawilżającego, żeby pozbyć się nieprzyjemnego uczucia suchości skóry. Musieliśmy kupować nawilżacze powietrza, żeby dzieci nie kaszlały. Teraz już nie ma takiej potrzeby. Wystarczy, że zwiększę poziom wilgotności w systemie i po problemie. To jest szczególnie ważne zimą.

Użytkownicy ogrzewania nadmuchowego przez okrągły rok kontrolują wilgotność powietrza
i temperaturę. Do systemu ogrzewania nadmuchowego, praktycznie na każdym etapie, można dodatkowo dołączyć moduł chłodzący, który umożliwi swobodną regulację temperatury także w lato – bez potrzeby montowania brzydkich i drogich klimatyzatorów ściennych.

Dbając o to, co najważniejsze

Dla użytkowników ogrzewania nadmuchowego liczy się nie tylko możliwość dostosowywania temperatury do własnych potrzeb (w każdym pomieszczeniu oddzielnie!), ale także świadomość, że mogą oddychać pełną piersią, mimo że powietrze pobierane jest z zewnątrz.

Skąd ten spokój? System można wyposażyć w szeroką gamę filtrów, przez które będzie przepływało powietrze przed wdmuchaniem go do pomieszczeń. Filtry będą wychwytywały nawet najmniejsze zanieczyszczenia: wirusy, bakterie, roztocza, kurz, pyłki, a nawet dym papierosowy.

Warto także zaznaczyć skuteczność z jaką działa dodatkowa lampa UVB, która jest bezwzględna dla od 97% do 99,9% większości bakterii i wirusów. Dzięki niej system nadmuchowy skutecznie radzi sobie także z pleśnią i zanieczyszczeniami powietrza odpornymi na wszystkie pory roku.
- Mój synek może i mniej choruje, ale wiadomo – zawsze może coś  złapać w szkole. Najważniejsze dla mnie jednak jest to, że skończyły się alergie, które wcześniej tak bardzo męczyły Maćka. Teraz jest jakby mocniejszy, zdrowszy. Na wiosnę prawie wcale nie kicha w domu – to jest dla nas wielka odmiana – mówi pani Katarzyna Mazińska.

ogrzewanie nadmuchowe w domuŻegnaj kaloryferze

Wentylacja, ogrzewanie, klimatyzacja, nawilżanie, filtrowanie – okazuje się, że to wszystko możliwe jest bez kaloryferów, rur grzewczych, klimatyzatorów naściennych i innych urządzeń zabierających miejsce. Użytkownicy systemów powietrznych na własne oczy przekonują się, ile przestrzeni można zyskać poprzez wyeliminowanie tych tradycyjnych domowych akcesoriów.

- Wydaje się, że to niewiele miejsca, ale kaloryfery wymieniłam na półki i od razu zrobiło się więcej miejsca! To niesamowite, jak takie małe zabiegi zwiększają poczucie przestrzeni w domu.

Poza dodatkową przestrzenią, która być może nie zamieni domu w pałac, użytkownicy ogrzewania nadmuchowego zyskują poczucie pełnej kontroli nad własnym komfortem w domu. Brzmi zbyt górnolotnie? Być może, ale dzięki zdalnemu systemowi kontroli przed wyjściem z pracy, czy powrotem z podróży, mogą ustawić w każdym z pomieszczeń temperaturę, jaka im odpowiada. Co ciekawe, to naprawdę proste.

Trudne początki

Ogrzewanie nadmuchowe jest w Polsce co raz bardziej popularne, jednak nie stosuje się go jeszcze na szeroką skalę. Mimo sporego zainteresowania, liczba dystrybutorów tego rozwiązania w dalszym ciągu jest niewielka, co utrudnia popularyzację tego systemu.

Na chwilę obecną liderem w branży jest Polski Komfort. Eksperci zatrudnieni w firmie pomagają Klientom w doborze urządzenia i zaprogramowaniu systemu według ich potrzeb. Na każdym etapie inwestycji szybko i fachowo troszczą się o najwyższą jakość usług.

Pewnym utrudnieniem może być dwustopniowa instalacja urządzenia, która wiąże się
z przekuwaniem ścian, a dopiero potem instalacją systemu. Potrzebna jest więc zazwyczaj ekipa budowlana.

Nie należy się jednak zrażać, jak wskazuje pani Magda Błońska – Trochę zachodu to wymaga, ale efekt jest znakomity! Ja do Egiptu w zimę nie muszę jechać, zapraszam znajomych na drinki z palemką do swojego domu.

Oceń artykuł
3,91 / 11 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Polski Komfort Sp. z o.o.

Polecamy Ci również

Zobacz także