Czasy, w których żeliwny kaloryfer schowany za firanką był tradycyjnym urządzeniem grzewczym w każdym domu, minęły bezpowrotnie. Obecnie grzejniki zaskakują formą i funkcjonalnością. Jednak ich podstawowa funkcja pozostaje bez zmian - mają niezawodnie ogrzewać nasz dom.*
Wybierając system grzewczy bierzemy pod uwagę moc grzewczą grzejnika, cenę inwestycji i późniejszy koszt eksploatacji, ale również wygląd. Warto też zwrócić uwagę na technologię grzewczą zastosowaną w urządzeniu i oraz zastosowane materiały. Należy pamiętać, że profesjonalny i innowacyjny system grzewczy zapewni optymalną temperaturę w naszym domu gdy za oknem królują niskie temperatury.
Wiemy, że podstawową funkcją grzejnika jest dostarczanie ciepła, ale ważne jest również by ciepło to było dostarczane w sposób inteligentny. Optymalna temperatura panująca w naszym domu wpływa na nasz komfort i zdrowie. Zbyt niskie lub zbyt wysokie temperatury mają negatywny wpływ na nasze samopoczucie, podobnie jak nierównomierne ogrzanie pomieszczenia. Rozwiązaniem tego problemy jest montaż grzejników, których praca opiera się na konwekcji. Wykorzystanie zjawiska konwekcji pozwala na równomierne ogrzanie wnętrza oraz jego naturalną cyrkulację. Dodatkowo w pobliżu grzejnika nie czujemy fali gorącego powietrza. Na technologii wykorzystującej zjawisko konwekcji opiera się praca wszystkich grzejników firmy Verano. Szeroka gama grzejników Verano-konwektor daje możliwość ciekawych aranżacji wnętrz. Wybierając produkty tej firmy możemy pokusić się o montaż ogrzewania kanałowego - niezwykle funkcjonalne i niezawodne rozwiązanie.
Ogrzewanie kanałowe jest nowoczesną formą systemu grzewczego. Grzejnik zamontowany w kanale podłogowym i przykryty elegancką kratką komponuje się z pomieszczeniem i nie zaburza jego charakteru gdyż staje się niemal niewidoczny. Jest to doskonałe rozwiązanie gdy chcemy ogrzać wnętrze z dużymi oknami lub drzwiami tarasowymi. Decydując się na ogrzewanie kanałowe Verano-konwektor mamy do wybory trzy urządzenia grzewcze: grzejnik kanałowy bez wentylatora VK, grzejnik kanałowy TURBO VKN z wentylatorem oraz klimakonwektor CVK.
Klasyczny grzejnik kanałowy VK to dyskrecja w każdym calu. Cicha i niezawodna praca oraz nowoczesna i ekonomiczna technologia grzewcza, to tylko niektóre zalety tego urządzenia. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów będzie bezawaryjnie pracował przez wiele lat.
Wzbogacenie grzejnika kanałowego VK w cichy i ergonomiczny wentylator zaowocowało powstaniem grzejnika kanałowego z wentylatorem TURBO VKN. Grzejnik ten charakteryzuje się wysoką dynamiką, szybko reaguje na zmiany temperatury co przekłada się na niższe koszty grzewcze.
Gdy zależy nam na optymalnej temperaturze zarówno latem jak i zimą powinniśmy wybrać klimakonwektor CVK. Posiada on wszystkie cechy grzejnika więc wzorowo ogrzeje dom zimą, a dzięki dodatkowej funkcji chłodzenia przyjemnie schłodzi pomieszczenie podczas upalnego lata.
Musimy pamiętać, że efektywne ogrzewanie kanałowe to odpowiedni dobór urządzeń ale również prawidłowy montaż. Zalecane jest aby grzejniki kanałowe montowane były wzdłuż przeszklonych przegród, a także w narożnikach. Przy doborze rozmiarów należy pamiętać by długość grzejnika była większa od długości powierzchni przeszklonej. Ważne jest aby odległość od przegrody zewnętrznej wynosiła od 20 do 30 cm oraz by element grzejny był zamontowanych od strony pomieszczenia. Grzejniki kanałowe dostępne są w tradycyjnej prostej formie jak również w postaci kątowej i łukowej. Idealnie więc wkomponują się w pomieszczenia o nieregularnych kształtach nie zaburzając ich charakteru.
Ogrzewanie kanałowe jest oszczędnym, komfortowym i innowacyjnym sposobem ogrzewania małych i dużych pomieszczeń. Jest ekonomicznym system grzewczym, który przez wiele lat będzie bezawaryjnie ogrzewał domowe zacisze. Verano udziela 7 lat gwarancji na wszystkie produkty.
* artykuł sponsorowany
Weronika Glinkowska
Wybierając system grzewczy bierzemy pod uwagę moc grzewczą grzejnika, cenę inwestycji i późniejszy koszt eksploatacji, ale również wygląd. Moim zdaniem w każdej z tych kwestii duzo plusów otrzymają grzejniki kanałowe Verano, ja sobie bardzo chwalę to rozwiązanie.
Enerbau Tanie Grzanie
Wybierając system grzewczy bierzemy pod uwagę moc grzewczą grzejnika, cenę inwestycji i późniejszy koszt eksploatacji, ale również wygląd.
Chyba, że "grzejnika" nie widać i wówczas wygląd nie ma najmniejszego znaczenia.
.
Tomasz_Brzeczkowski
Wybierając system grzewczy bierzemy pod uwagę moc grzewczą grzejnika, cenę inwestycji i późniejszy koszt eksploatacji, ale również wygląd. Moim zdaniem w każdej z tych kwestii duzo plusów otrzymają grzejniki kanałowe Verano, ja sobie bardzo chwalę to rozwiązanie. Skoro koszty eksploatacji brać pod uwagę, to takie ogrzewanie to nieporozumienie, nic więc dziwnego, że go nie widać. Skoro nie ma sensu montować...
PiotrekL
Verano bardzo dobrze sprawdza się w dużym salonie z aneksem oraz przeszklonymi oknami wychodzącymi na taras. Jest naprawdę ciepło. ZALETĄ grzejników verano jest kratka osłaniająca gorący grzejnik. Jest to bezpieczne dla małych dzieci które się nie poparzą dotykając grzejnika czy szyby kominka. Mogę się więc w miarę spokojnie zająć swoimi sprawami a nie drżeć o bezpieczeństwo małych dzieci.
dandiugo
ahh czyli finalnie grzejnik, tylko schowany w kanale.. skoro już coś chować w podłodze to zdecydowanie podłogówka. podobnie jak w ścianach.
Enerbau Tanie Grzanie
Cyrkulacja powietrza inwazyjnie rozprowadzająca alergeny (kurz, roztocza) . Wyjątkowo nie przyjazny system grzewczy dla alergików . Tym bardziej chrońmy dzieci przed tak nie zdrowym ogrzewaniem.
.
Bolek Insta
Na rynku znajdziemy szereg nagrzewnic kanałowych, które mogą być alternatywnym źródłem ogrzewania przy współpracy z systemem wentylacyjnym. http://instalszop.pl/do/cat/kanalowe_na ... -powietrza Polecam zapoznać się ofertą.
Tomasz_Brzeczkowski
Na rynku znajdziemy szereg nagrzewnic kanałowych, które mogą być alternatywnym źródłem ogrzewania przy współpracy z systemem wentylacyjnym. http://instalszop.pl/do/cat/kanalowe_na ... -powietrza Polecam zapoznać się ofertą.
1) nie można jest łączyć wentylacji z ogrzewaniem i chłodzeniem
2) Kanały oddzielne i inwertor a nie nagrzewnica!
marekzzabek
jedyny realny sposób na ogrzewanie i chłodzenie jednym urządzeniem to odpowiednia pompa ciepła. klimatyzacji pod uwagę nie biorę z racji tego, że ogrzewanie tym urządzeniem zimą byłoby horrendalnie drogie.
Tomasz_Brzeczkowski
jedyny realny sposób na ogrzewanie i chłodzenie jednym urządzeniem to odpowiednia pompa ciepła. klimatyzacji pod uwagę nie biorę z racji tego, że ogrzewanie tym urządzeniem zimą byłoby horrendalnie drogie. Ogrzewanie klimatyzacją jest najtańsze. Do Przy -23 moja toshiba dawała jeszcze ponad 3kWh z jednej a średnio rocznie to ponad 4 .
Szkoda, że Pan nie bierze pod uwagę najoszczędniejszych i najlepszych technologi, ale jak ktoś w ogóle dopuszcza nagrzewnicę wtórną w wentylacji, to faktycznie może nie znać się na tej tematyce.
bachus
Do Przy -23 moja toshiba dawała jeszcze ponad 3kWh z jednej a średnio rocznie to ponad 4 .
A jakże ta toshiba grzała blaszaną kanciapę (20m2) według nowej rewelacyjnej metody Pana Brzęczkowskiego
Pan Brzęczkowski na bazie bazie obserwacji opracował i zastosował nowe jeszcze nie odkryte prawa termodynamiki. Bo ci co odkryli je przed nim to ciepłownicy choć wtedy o tym nie wiedzieli.
pozdrawiam, największy ciepłownik.
PiotrekL
Kanałowy grzejnik w mojej opinii jest zdecydowanie bardziej dostępny na wszelkiego rodzaju czynności konserwacyjne i porządkowe niż inne systemy co. Otwieram kratkę i mogę odkurzyć odkurzaczem grzejnik i wannę w której jest umieszczony. Każdy grzejnik ma odpowietrznik więc banalny problem zapowietrzania się grzejników rozwiążę szybko. Inne systemy takie jak podłogówka w razie awarii są zdecydowanie mniej dostępne. Podobnie z nagrzewnicami kanałowymi zamontowanymi w systemie wentylacyjnym. Co innego czyszczenie grzejnika kanałowego a usuwanie kurzu z systemu wentylacyjnego w ścianach.
Enerbau
Z tego co wiem, to ogrzewanie kanałowe najlepiej sprawdziło się na zamku w Malborku
Tomasz_Brzeczkowski
Kanałowy grzejnik w mojej opinii jest zdecydowanie bardziej dostępny na wszelkiego rodzaju czynności konserwacyjne i porządkowe niż inne systemy co. Otwieram kratkę i mogę odkurzyć odkurzaczem grzejnik i wannę w której jest umieszczony. Każdy grzejnik ma odpowietrznik więc banalny problem zapowietrzania się grzejników rozwiążę szybko. Inne systemy takie jak podłogówka w razie awarii są zdecydowanie mniej dostępne. Podobnie z nagrzewnicami kanałowymi zamontowanymi w systemie wentylacyjnym. Co innego czyszczenie grzejnika kanałowego a usuwanie kurzu z systemu wentylacyjnego w ścianach.
To dlaczego takie ustrojstwo nie nadaje się do współczesnego budownictwa?
Drogie w instalacji, bardzo drogie w eksploatacji i nie zapewnia komfortu termicznego?
Może Pan choć jedną zaletę wymienić?
PiotrekL
Grzejniki kanałowe są zdecydowanie projektami 21 wieku. O ile wiem Centrum Kopernik w Warszawie to chyba jeden z najbardziej innowacyjnych budynków w Polsce a posiada konwektory kanałowe Verano. Jeśli takie urządzenia są sprawne i oszczędne w wielkich halach oszklonych to tym bardziej poradzą sobie z ogrzaniem domku. Wiadomo że ilość ciepła potrzebnego do ogrzania domu jest zależna od strat jakie ponosimy z powodu niedoskonałości izolacji budynku. Ogrzewanie grzejnikami kanałowymi to także zdrowe powietrze bo nie przypalają kurzu. Kurz przypala się przy temperaturze 80 stopni C. (problem kominków). Obecnie proponuje się ogrzewanie prądem ale to ogrzewanie jest najmniej ekologiczne. W wyniku takiego ogrzewania najwięcej co2 dostaje się do atmosfery.
Enerbau
No gościu, to pojechałeś po bandzie... Jeszcze nikt nie pisał na forum o przypalanu kurzu. Może nam to bliżej wyjaśnisz?
Ciekawe skąd informacja, że ogrzewanie prądem jest najmniej ekologiczne? Jeżeli ktoś ogrzewa dom prądem pochodzącym z odnawialnych źródeł energii, to też będzie ogrzewał nieekologicznie?
Wszelkie ogrzewania bazujące na konwekcji (w tym ogrzewania kanałowe) są roznosicielami kurzu
i zarodników grzybów pleśniowych oraz wszelkich alergenów!
Zdrowe to nie jest...
Tomasz_Brzeczkowski
Grzejniki kanałowe są zdecydowanie projektami 21 wieku. O ile wiem Centrum Kopernik w Warszawie to chyba jeden z najbardziej innowacyjnych budynków w Polsce a posiada konwektory kanałowe Verano. Jeśli takie urządzenia są sprawne i oszczędne w wielkich halach oszklonych to tym bardziej poradzą sobie z ogrzaniem domku. Wiadomo że ilość ciepła potrzebnego do ogrzania domu jest zależna od strat jakie ponosimy z powodu niedoskonałości izolacji budynku. Ogrzewanie grzejnikami kanałowymi to także zdrowe powietrze bo nie przypalają kurzu. Kurz przypala się przy temperaturze 80 stopni C. (problem kominków). Obecnie proponuje się ogrzewanie prądem ale to ogrzewanie jest najmniej ekologiczne. W wyniku takiego ogrzewania najwięcej co2 dostaje się do atmosfery.
Czy jest coś bardziej durnego niż ogrzewanie "nie prądem"?
Tym bardziej przy takich przeszkleniach, gdy latem trzeba chłodzić.
Jak grzejniki kanałowe chłodzą???
Co produkuje mniej CO2 od ogrzewania prądem?
Czy wie Pan jak przy ogrzewaniu elektrycznym wyciągnąć kWh po 5gr?
bachus
Czy wie Pan jak przy ogrzewaniu elektrycznym wyciągnąć kWh po 5gr?
Nie nie wiem, ale chętnie się dowiem o ile da mi gwarancję, że tak będzie.
Bo ja wiem jak wyciągnąć 1gr za kWh ale gwarancji nie dam.