Ogrzewanie kanałowe – skuteczne i dyskretne

Ogrzewanie kanałowe – skuteczne i dyskretne

Czasy, w których żeliwny kaloryfer schowany za firanką był tradycyjnym urządzeniem grzewczym w każdym domu, minęły bezpowrotnie. Obecnie grzejniki zaskakują formą i funkcjonalnością. Jednak ich podstawowa funkcja pozostaje bez zmian - mają niezawodnie ogrzewać nasz dom.*

ogrzewanie kanałowe

Wybierając system grzewczy bierzemy pod uwagę moc grzewczą grzejnika, cenę inwestycji i późniejszy koszt eksploatacji, ale również wygląd. Warto też zwrócić uwagę na technologię grzewczą zastosowaną w urządzeniu i oraz zastosowane materiały. Należy pamiętać, że profesjonalny i innowacyjny system grzewczy zapewni optymalną temperaturę w naszym domu gdy za oknem królują niskie temperatury.

Wiemy, że podstawową funkcją grzejnika jest dostarczanie ciepła, ale ważne jest również by ciepło to było dostarczane w sposób inteligentny. Optymalna temperatura panująca w naszym domu wpływa na nasz komfort i zdrowie. Zbyt niskie lub zbyt wysokie temperatury mają negatywny wpływ na nasze samopoczucie, podobnie jak nierównomierne ogrzanie pomieszczenia. Rozwiązaniem tego problemy jest montaż grzejników, których praca opiera się na konwekcji. Wykorzystanie zjawiska konwekcji pozwala na równomierne ogrzanie wnętrza oraz jego naturalną cyrkulację. Dodatkowo w pobliżu grzejnika nie czujemy fali gorącego powietrza. Na technologii wykorzystującej zjawisko konwekcji opiera się praca wszystkich grzejników firmy Verano. Szeroka gama grzejników Verano-konwektor daje możliwość ciekawych aranżacji wnętrz. Wybierając produkty tej firmy możemy pokusić się o montaż ogrzewania kanałowego - niezwykle funkcjonalne i niezawodne rozwiązanie.

ogrzewanie kanałowe - budynek IPI PAN

Ogrzewanie kanałowe jest nowoczesną formą systemu grzewczego. Grzejnik zamontowany w kanale podłogowym i przykryty elegancką kratką komponuje się z pomieszczeniem i nie zaburza jego charakteru gdyż staje się niemal niewidoczny. Jest to doskonałe rozwiązanie gdy chcemy ogrzać wnętrze z dużymi oknami lub drzwiami tarasowymi. Decydując się na ogrzewanie kanałowe Verano-konwektor mamy do wybory trzy urządzenia grzewcze: grzejnik kanałowy bez wentylatora VK, grzejnik kanałowy TURBO VKN z wentylatorem oraz klimakonwektor CVK.

Klasyczny grzejnik kanałowy VK to dyskrecja w każdym calu. Cicha i niezawodna praca oraz nowoczesna i ekonomiczna technologia grzewcza, to tylko niektóre zalety tego urządzenia. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów będzie bezawaryjnie pracował przez wiele lat.

grzejnki kanałowe w domu

Wzbogacenie grzejnika kanałowego VK w cichy i ergonomiczny wentylator zaowocowało powstaniem grzejnika kanałowego z wentylatorem TURBO VKN. Grzejnik ten charakteryzuje się wysoką dynamiką, szybko reaguje na zmiany temperatury co przekłada się na niższe koszty grzewcze.

Gdy zależy nam na optymalnej temperaturze zarówno latem jak i zimą powinniśmy wybrać klimakonwektor CVK. Posiada on wszystkie cechy grzejnika więc wzorowo ogrzeje dom zimą, a dzięki dodatkowej funkcji chłodzenia przyjemnie schłodzi pomieszczenie podczas upalnego lata.

grzejniki kanałowe - budynek Instytutu Zoologii UJogrzewanie kanałowe - hotel Hilton w Świnoujściu

Musimy pamiętać, że efektywne ogrzewanie kanałowe to odpowiedni dobór urządzeń ale również prawidłowy montaż.  Zalecane jest aby grzejniki kanałowe montowane  były wzdłuż przeszklonych przegród, a także w narożnikach. Przy doborze rozmiarów należy pamiętać by długość grzejnika była większa od długości powierzchni przeszklonej. Ważne jest aby odległość od przegrody zewnętrznej wynosiła od 20 do 30 cm oraz by element grzejny był zamontowanych od strony pomieszczenia. Grzejniki kanałowe dostępne są w tradycyjnej prostej formie jak również w postaci kątowej i łukowej. Idealnie więc wkomponują się w pomieszczenia o nieregularnych kształtach nie zaburzając ich charakteru.

ogrzewanie kanałowe - bydynek Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi

Ogrzewanie kanałowe jest oszczędnym, komfortowym i innowacyjnym sposobem ogrzewania małych i dużych pomieszczeń. Jest ekonomicznym system grzewczym, który przez wiele lat będzie bezawaryjnie ogrzewał domowe zacisze. Verano udziela 7 lat gwarancji na wszystkie produkty.

* artykuł sponsorowany

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Verano-konwektor

Polecamy Ci również

Zobacz także