Ogrzewacz wody z cyfrowym sterowaniem

Ogrzewacz wody z cyfrowym sterowaniem

pojemnościowy ogrzewacz wodyWielofunkcyjny, cyfrowy system sterowania Nomad, w który wyposażony jest pojemnościowy ogrzewacz wody Vizengo zapewnia dostosowanie się urządzenia do rytmu życia całej rodziny i pozwala na sterowanie pracą ogrzewacza z dowolnego miejsca w domu.

Producent Atlantic Polska wyposażył ogrzewacz Vizengo w system sterowania Nomad, czyli zaawansowany układ elektroniki, który można nazwać sztuczną inteligencją. Wszystkimi funkcjami urządzenia zarządzamy poprzez przenośny sterownik - ekran LCD o wymiarach 10,5 na 10,5 cm, który możemy zamontować na ścianie, na ogrzewaczu bądź w dowolnym miejscu w domu czy mieszkaniu.

Dzięki niemu programujemy pracę ogrzewacza i odczytujemy informacje m.in. na temat:

  • ilości wody dostępnej do użytkowania
  • konieczności wezwania instalatora
  • czy stanu naładowania baterii sterownika.

ogrzewacz wody - przekrójSystem sterowania stworzony przez Atlantic Polska posiada trzy tryby:

ogrzewacz wody z cyfrowym systemem sterowania1. Serenite (oszczędność) – to priorytetowy, prosty tryb. Użytkownicy nie muszą robić nic, Vizengo zajmie się wszystkim i automatycznie obliczy zapotrzebowanie na c.w.u. na podstawie historii poprzednich tygodni. Ogrzewacz automatycznie dopasuje wydajność pracy na wypadek nadmiernego zapotrzebowania na ciepłą wodę i załączy zabezpieczenie przeciwbakteryjne.

2. Controle (sterowanie) – jednym przyciskiem użytkownik programuje pracę urządzenia na przyszły tydzień, może dowolnie określić niezbędną ilość ciepłej wody, a także odczytuje rozbieżności pomiędzy zaprogramowanym, a realnym zużyciem ciepłej wody.

3. Absence (nieobecność) – tryb przeciwdziałający marnotrawstwu, podczas dłuższej nieobecności użytkowników (np. podczas wakacji) Vizengo ograniczy podgrzewanie wody do minimum. W przypadku przedłużającej się nieobecności tryb umożliwia wstrzymanie przygotowania wody i wznowienie z chwilą powrotu mieszkańców. Daje to wymierne oszczędności w skali roku.

Cena brutto ogrzewacza Vizengo to od 2 153 zł (pojemność 100 litrów) do 2 768 zł (300 litrów).

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Atlantic Polska

Polecamy Ci również

Zobacz także