Ogień w 3D – wkład kominkowy NBC marki Kratki

1
Ogień w 3D – wkład kominkowy NBC marki Kratki

W aranżacji nowoczesnych wnętrz z kominkiem ważną kwestią staje się sposób ekspozycji ognia. Zależy on przede wszystkim od specyfiki wkładu - wykończenia jego wnętrza oraz wielkości szyby. Te cechy wzięli pod uwagę projektanci firmy Kratki.pl i „uwolnili ogień”. Stworzyli luksusowy wkład kominkowy z potrójnym przeszkleniem, efektownym wykończeniem oraz drzwiami otwieranymi do góry.

Wkład NBC łączy w sobie unikalną estetykę i wyjątkowe właściwości użytkowe. Poza walorami wizualnymi urządzenie gwarantuje sprawne ogrzewanie pomieszczeń i ekologiczne spalanie drewna. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów oraz innowacyjnych rozwiązań technicznych NBC charakteryzuje się nieprzeciętnym wyglądem oraz  intuicyjną obsługą.

Wyjątkowa wizja ognia

Nowy trójstronnie przeszklony wkład marki Kratki zwraca uwagę nowoczesnym designem i estetyką wykończenia. Zachwyca użytkownika niczym nie zaburzoną harmonijną wizją ognia, nadając wnętrzu niepowtarzalny styl.  Ciepło promieniuje nie tylko frontalnie, ale również na boki. W urządzeniu zastosowano dekoracyjną szybę typu glass, która nadaje kominkowi nowoczesny i elegancki wygląd, co optycznie podkreśla wizję ognia.
Drzwi w modelu NBC pracują w systemie lift up - szyba unoszona do góry. System unoszenia drzwi został zbudowany w oparciu o przeciwwagę  - bloczki z linką stalową pracującą w prowadnicach na aż 4 (po 2 na stronę) łożyskowanych  krążkach, dzięki którym ciężar drzwi rozkłada się równomiernie.  Drzwi wkładu dodatkowo poruszają się wzdłuż zamontowanych w futrynie prowadnicach ślizgowych. Rozwiązania te wpływają na lekką, cichą i bezawaryjną pracę. Dzięki podnoszonym i opuszczanym drzwiom  łatwo załadujemy żądaną ilość drewna, a dodatkowy mechanizm umożliwiający obustronne - boczne otwarcie szyb ułatwi ich czyszczenie. Dodatkowo producent zadbał o bezpieczeństwo stosując tzw. blokadę rodzicielską, chroniącą przed niepowołanym otwarciem drzwi.
Rama drzwi wykonana jest ze specjalnego zamkniętego profilu, co sprawia, że są stabilne i wytrzymałe na naprężenia podczas pracy w wysokich temperaturach. Uszczelka drzwi znajduje się w specjalnie wyprofilowanym rowku, co gwarantuje odpowiednie jej przyleganie oraz zapobiega jej ewentualnemu wypadnięciu podczas eksploatacji.  
Urządzenie wyposażone jest dodatkowo w system czystej szyby - dzięki tzw. kurtynie strumień powietrza rozprowadzany jest równomiernie, omiata szkło i do minimum ogranicza osadzanie się na nim sadzy. Pozwala to utrzymać efektowny i czysty wygląd szyby przez długi czas.

Ogień w 3D – wkład kominkowy NBC marki Kratki - zdjęcie 1

Wysoka wydajność i komfortowa obsługa

Zarówno korpus, jak i front wkładu wykonane zostały z wysokiej jakości stali przystosowanej do pracy w wysokich temperaturach. Ogranicza to  ryzyko odkształceń w każdej części urządzenia. Komora spalania wyłożona jest specjalnym materiałem Acumotte. Charakteryzuje go wysoka odporność na działania destrukcyjne podczas pracy w agresywnym środowisku takim jak popiół, sadza, wilgotne drewno. Ten doskonały materiał, będący mieszanką szamotu i betonu, ułatwia utrzymanie wysokiej temperatury wewnątrz wkładu. Nie tylko akumuluje ciepło, ale tuż po wygaszeniu paleniska powoli i równomiernie oddaje je całą  swoją powierzchnią, nawet przez kilka godzin. Jego gładka  powierzchnia efektownie prezentuje się wewnątrz kominka. Rozmiar elementów dobrany tak, by był one w stanie przenieść jak największe naprężenia podczas pracy w wysokich temperaturach.
Urządzenie posiada potrójny system dopowietrzania komory spalania, dzięki temu spalanie drewna we wkładzie jest ekologiczne, a co najważniejsze ekonomiczne. Model NBC spełnia wymagania restrykcyjnej normy BImSchV 2, wyznaczającej maksymalną emisję CO - jest to jedynie 0,1%, a więc proces spalania jest bezpieczny dla zdrowia użytkowników oraz środowiska. Dodatkową zaletą wkładu jest obniżone palenisko, wyjmowany ruszt oraz popielnik, które ułatwiają codzienną obsługę i utrzymanie wkładu w czystości.

Cena: 9000 zł
Dane techniczne:
moc nominalna - 10 kW
sprawność cieplna - 81%
waga - 271 kg
wysokość - 147 cm
głębokość  - 69,9 cm

Dowiedz się więcej o wkładach kominkowych NBC

Oceń artykuł
4,14 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz
Więcej na ten temat:

,

Polecamy Ci również

Zobacz także