Odpływ liniowy na miarę – uniwersalne rozwiązanie do łazienek

Odpływ liniowy na miarę – uniwersalne rozwiązanie do łazienek

Coraz więcej klientów przy projektowaniu nowej łazienki lub jej remoncie decyduje się na prysznic bez brodzika z atrakcyjnym wizualnie i efektywnym odpływem liniowym. Na rynku pojawia się coraz więcej produktów o różnych długościach i parametrach.*

odpływ liniowy na miarę

Tylko jeden odpływ zapewnia jednak pełną elastyczność przy projektowaniu strefy prysznica i możliwość wygodnego montażu niemal w każdej sytuacji – to Advantix Vario firmy Viega. Jego długość można płynnie regulować z dokładnością co do milimetra w zakresie od 30 do 120 cm, Dzięki specjalnym łącznikom z łatwością zaprojektujemy zaś odwodnienia o długości nawet 280 cm, umieścimy odpływ w narożniku lub ułożymy go w kształcie liter „L” lub "U". Tegoroczną nowością jest wersja ścienna o głębokości montażowej jedynie 2,5 cm.
Standardowa długość odpływu Advantix Vario wynosi 120 cm. W razie potrzeby można go dowolnie skrócić, minimalnie do 30 cm. Zapewnia to architektom pełne pole manewru przy projektowaniu strefy prysznica, a także ułatwia magazynowanie produktu w punktach sprzedaży i u wykonawców. Advantix Vario pasuje do każdego rodzaju instalacji, dzięki czemu nie ma już potrzeby produkowania odwodnień na indywidualne zamówienie.

 Odpływ liniowy na miarę – uniwersalne rozwiązanie do łazienek - zdjęcie 2Odpływ liniowy na miarę – uniwersalne rozwiązanie do łazienek - zdjęcie 3Standardowa długość odpływu Advantix Vario wynosi 120 cm, ale można go łatwo przyciąć na dowolną długość, minimalnie nawet do 30 cm.

Jeden odpływ, wiele możliwości

Element przedłużający umożliwia wydłużenie odpływu Advantix Vario do 140 cm przy montażu jednostronnym. W przypadku montażu dwustronnego długość ta wzrasta do 160 cm. Jeżeli planujemy jeszcze dłuższe odwodnienie, doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie łącznika. Przy użyciu dwóch Advantix Vario można wykonać odpływ o długości 240 cm, a wykorzystując dodatkowo dwa elementy przedłużające - nawet 280 cm! Jednocześnie wydajność odwodnienia podwaja się, osiągając imponujące parametry: od 0,8 do 1,6 l/s. Każdy z odpływów wyposażony jest w samoczyszczący syfon.
Przy pomocy łącznika można realizować również bardzo krótkie odpływy o długości od 80 cm, charakteryzujące się wysoką wydajnością. To idealne rozwiązanie w przypadku deszczownic lub pryszniców kaskadowych. Wysoką wydajność odpływu osiągamy w tym przypadku poprzez połączenie dwóch Advantix Vario skróconych do długości 30 cm.
Do odpływów narożnych lub w kształcie litery "U" Viega proponuje zastosowanie łącznika narożnego. Aby osiągnąć wysoką wydajność odwodnienia przy użyciu dwóch lub trzech odpływów liniowych Advanrix Vario, należy zapewnić odpowiednio szerokie podejście kanalizacyjne (DN 70).

 odpływ liniowy o długości do 280 cmodpływ liniowy o kształcie litery U
Dzięki specjalnym łącznikom z łatwością zaprojektujemy odwodnienia o długości nawet 280 cm, umieścimy odpływ w narożniku lub ułożymy go w kształcie liter „L” lub "U".

Tegoroczną nowością w ofercie Advantix Vario jest jest wersja ścienna. Dzięki głębokości montażu wynoszącej zaledwie 2,5 cm można ją zamontować także w ścianie murowanej. Dlatego jest to doskonałe rozwiązanie nawet do małych łazienek.

Odpływ liniowy także do łazienek remontowanych

Odpływ Advantix Vario bez problemu zainstalujemy również w łazienkach remontowanych. W takich sytuacjach Viega proponuje specjalną wersję do remontów o wyjątkowo niskiej wysokości zabudowy - zaledwie 7 cm. Mimo płaskiego korpusu wydajność odwodnienia wynosi min. 0,55 l/s, a w razie potrzeby można ją jeszcze podwoić. W tym celu wystarczy połączyć ze sobą dwa odpływy. Wysokość zamknięcia wodnego 2,5 cm skutecznie zabezpiecza przed nieprzyjemnymi zapachami z kanalizacji.

odpływ liniowy do remontowanej łazienkiodpływ liniowy o małej wysokości zabudowyOdpływ Advantix Vario do remontów (z prawej strony) mieści się na znacznie mniejszej przestrzeni zabudowy niż tradycyjna wersja. Został opracowany specjalnie pod kątem prac modernizacyjnych i doskonale radzi sobie z utrudnieniami w miejscu montażu: odpływ i łuk odpływowy można obracać o 360°.

 * artykuł sponsorowany

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Viega

Polecamy Ci również

Zobacz także