Odkurzacze centralne - jak sprawdzić szczelność systemu

Odkurzacze centralne - jak sprawdzić szczelność systemu

Wydajność centralnego odkurzania jest bardzo istotna. Już na etapie jego montażu warto sprawdzić, czy cały system jest szczelny. Niezbędne narzędzie do wykonania badania stanowi Vacuometr.

odkurzacz centralny

VacuometrWyprodukowany przez polską firmę UST-M, Vacuometr pozwala w prosty sposób zmierzyć podciśnienie w instalacji centralnego odkurzania. Pomiar ten, najlepiej wykonywać w kilku punktach systemu po to, by otrzymać jak najbardziej rzetelne dane. Uzyskany przez nas wynik powinien być adekwatny do podciśnienia deklarowanego przez producenta naszej jednostki centralnego odkurzania.
W przypadku, gdy wskazówka Vacuometru ulega stopniowemu odchyleniu i pokazuje zmniejszające się podciśnienie, oznacza to, że w naszym systemie występuje nieszczelność. Jeśli różnica pomiędzy wartościami podciśnienia na odkurzaczu i w poszczególnych punktach ssących przekracza 5%, potwierdza to problem z całą instalacją.
Wykryta przez nas usterka powinna być jak najszybciej skonsultowana z autoryzowanym serwisem. Pozwoli to uniknąć niepotrzebnych problemów z dalszym rozszczelnianiem się systemu centralnego odkurzania.

Cena Vacuometru - 260 pln

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: UST-M

Polecamy Ci również

Zobacz także