Odkurzacz centralny – gniazda wyrzutowe

Odkurzacz centralny – gniazda wyrzutowe

Ostatnimi czasy tematyka centralnego odkurzania stała się bardzo popularna. Dużo uwagi poświęca się takim elementom centralnych odkurzaczy, jak jednostka centralna czy szufelka automatyczna. Jednak cały system działa niczym organizm i ciężko sobie wyobrazić jego pracę bez poszczególnych części, odpowiadających za konkretne zadania. Jednym z ważniejszych elementów systemu jest gniazdo wyrzutowe.

system centralnego odkurzania

Firma UST-M, producent Vacu USM – jedynego produkowanego w Polsce systemu centralnego odkurzania – jako pierwsza i, do dziś, jedyna na świecie, wprowadziła do swojej oferty gniazda wyrzutowe w różnych kolorach. Jest to szczególnie istotne, kiedy chcemy dopasować ten element systemu do koloru elewacji.

Ulga dla alergików

System centralnego odkurzania to atrakcyjna alternatywa dla tradycyjnego odkurzacza. Jego sekret tkwi w ścianach – to właśnie tam umieszcza się instalacje, które odprowadzają kurz do znajdującego się w piwnicy czy kotłowni serca systemu – jednostki centralnej. Aby poodkurzać, wystarczy podłączyć wąż ssący do zamontowanego na ścianie gniazda ssącego. Wciągnięte zanieczyszczenia trafiają do jednostki centralnej. Tam odbywa się proces filtracji, a oczyszczone powietrze trafia na zewnątrz budynku – właśnie poprzez gniazdo wyrzutowe, które zazwyczaj znajduje się na elewacji. To, że powietrze nie trafia z powrotem do pomieszczenia, jest główną zaletą systemu. Nawet najdokładniejszy filtr do tradycyjnego odkurzacza nie usunie wszystkich zanieczyszczeń, ponadto wydmuchiwane powietrze wzbija kurz, którego nie zdążyliśmy jeszcze wciągnąć. Jest to szczególnie niekorzystne dla alergików, dlatego to właśnie im szczególnie poleca się zainwestowanie w system centralnego odkurzania.

gniazdo wyrzutowePod kolor elewacji

Decydując się na odkurzacz centralny, powinniśmy mieć świadomość, że jego poszczególne elementy, takie jak gniazda ssące czy szufelki automatyczne, nie pozostają bez wpływu na wystrój wnętrza. Właśnie dlatego warto je dobierać zgodnie ze stylem, w którym urządzone jest całe mieszkanie. Z kolei gniazda wyrzutowe powinny współgrać z kolorem elewacji budynku. Decydując się na system Vacu USM firmy UST-M, możemy wybierać spośród sześciu kolorów gniazd wyrzutowych. Producent zadbał o to, aby pośród nich znalazły się najczęściej spotykane barwy zewnętrznych ścian budynku. W ofercie UST-M znajdziemy więc gniazda wyrzutowe w kolorze białym, kremowym, beżowym, jasnobrązowym, grafitowym i – szczególnie lubianym przez użytkowników systemu – ciemnobrązowym. Dzięki temu bez problemu dopasujemy je do wyglądu budynku.

Cena: 29 zł brutto

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: UST-M

Polecamy Ci również

Zobacz także