Oczyszczacz powietrza na zdrowie

Dla osób ceniących zdrowie, ale przede wszystkim dla alergików i astmatyków firma Daikin proponuje nowy, sterowany pilotem oczyszczacz powietrza – model MC70VM. Wyposażony jest on w aż siedmiostopniowy system filtracji.

oczyszczacz powietrza

Prezentowany oczyszczacz powietrza został przebadany i zatwierdzony przez dwie renomowane instytucje (Laboratorium TÜV Nord Testing Laboratory oraz Brytyjską Fundację Badań nad Alergią) zajmujące się testami produktów przeznaczonych do obniżania wysokiego poziomu alergenów. Urządzenie usuwa z powietrza wszelkie zanieczyszczenia, redukuje roztocza kurzu, alergeny kocie, pleśń, a także dym tytoniowy, pyłki i formaldehydy. 

Produkt zawdzięcza swoją skuteczność 7-warstwowemu systemowi filtrującemu:
1. Filtr wstępny  –  zawierający katechinę – zatrzymuje większe cząstki kurzu oraz sierść zwierząt domowych.
2. Aktywny filtr z bio-antyciałami – usuwa unoszące się w powietrzu wirusy.
3. Jonizator plazmowy – powoduje dodatnie naładowanie cząstek kurzu i pyłków, które są następnie usuwane przez ujemnie naładowany filtr elektrostatyczny.
4, 5. Flash Streamer – wytwarza szybkie elektrony rozkładające nieprzyjemne zapachy i formalinę.
6. Filtr fotokatalityczny – dodatnio naładowane cząstki kurzu i pyłki są pochłaniane przez filtr o ładunku ujemnym.
7. Katalizator – zanim powietrze trafi z powrotem do pomieszczenia, znajdujące się w nim nieprzyjemne zapachy zostają pochłonięte i zneutralizowane.

Jednostka jest bardzo cicha, co sprawia, że nadaje się do instalacji nawet w sypialniach. Przeznaczona jest do zastosowania w pomieszczeniach o powierzchni do 48 m². Można ją bez problemu przenosić z jednego pomieszczenia do drugiego (waży 9 kg). Działanie silnego 4-kierunkowego wentylatora umożliwia dotarcie powietrza do każdego miejsca w pomieszczeniu. Urządzenie wyposażono w łatwy do oczyszczenia płaski panel. Wyświetlacz informuje użytkownika o niezbędnych czynnościach serwisowych.

  • Dla nieprzerwanego działania antywirusowego należy raz w roku wymienić aktywny filtr z bio-antyciałami
  • Możliwość ręcznego umycia filtra wstępnego i jonizatora plazmowego.
  • Przy standardowej eksploatacji fałdowany filtr należy wymieniać raz w roku.
  • Urządzenie zawiera 7 filtrów fałdowanych – jeden do bieżącego zastosowania i 6 zapasowych.

Kompaktowa budowa oczyszczacza i jego atrakcyjny wygląd sprawiają, że nadaje się on do montażu nie tylko w mieszkaniach czy domach prywatnych, ale także hotelach, biurach i restauracjach.

Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Daikin

Polecamy Ci również

Zobacz także