Nowy wideodomofon Bastion

Rośnie zainteresowanie coraz skuteczniejszymi sposobami zabezpieczeń prywatnych posesji. Nie wystarczają  już domofony, coraz większe jest zapotrzebowanie na wideodomofony. Niedawno na rynku pojawił się nowy produkt  firmy Laskomex - zestaw wideodomofonowy Bastion.

Nowy wideodomofon Bastion - zdjęcie 1Zestaw widedomofonowy umożliwia nie tylko rozmowę z osobą pozostającą na zewnątrz, ale też pozwala zobaczyć rozmówcę.  W wersji podstawowej zestaw składa się z kasety rozmównej, wyposażonej dodatkowo w odpowiednią kamerę (część zewnętrzna) oraz wideomonitora z słuchawką (część wewnętrzna). Wideodomofony stosowane w budownictwie jednorodzinnym noszą też nazwę wideobramofonów, gdyż pomagają użytkownikowi w kontroli sytuacji przy bramie prowadzącej do posesji.

Zestaw Bastion ma za zadanie pełnić funkcję wideobramofonu. 
Niewielkie wymiary kasety rozmównej (może zawierać jeden lub dwa przyciski wywołania) ułatwiają umieszczenie jej przy bramie. Dzięki materiałom, z których został wykonany, jest "wandaloodporny" i nie podlega oddziaływaniu czynników atmosferycznych. Obudowa wykonana jest ze stali, a  płyta czołowa z aluminium; całość pokryta jest farbą proszkową.

Wideobramofon spełnia oczywiście funkcję tradycyjnego domofonu - przycisk zdalnego otwierania drzwi (bramy) może być zamontowany w słuchawce (unifonie) lub wideomonitorze.

Nowy wideodomofon Bastion - zdjęcie 2Oprócz tego urządzenie wyposażone jest w przyciski sterowania i włączania lub wyłączania podglądu. Funkcja ta jest bardzo użyteczna - wideomonitor włącza się automatycznie po naciśnięciu przycisku w wideobramofonie, ale można go włączyć i wyłączyć, kiedy jest to potrzebne (np. do obserwacji otoczenia wejścia).

Zestaw Bastion może być montowany natynkowo (wersja podstawowa) lub podtynkowo (przyczynia się to do zwiększenia jego odporności mechanicznej). Można też rozbudować go o dodatkowy monitor lub unifon.

Kamera z obiektywem w postaci niewielkiego otworu (pinhole) umieszczona w kasecie rozmównej jest mała i słabo widoczna z zewnątrz. Takie rozwiązanie sprawia, że urządzenie jest w mniejszym stopniu narażone na kradzież czy zniszczenie.

Jednocześnie rozwiązania zastosowane w kamerze (m.in. oświetlacz podczerwieni) pozwalają na uzyskanie ostrego obrazu i obserwację twarzy osoby stającej przy bramie. Dobry obraz zapewnia też ramka kątowa - umożliwia ona taki montaż urządzenia, by było skierowane na osobę stojącą na zewnątrz. W nocy przyciski i pole informacyjne są podświetlane, a oświetlacz podczerwieni pozwala widzieć twarz rozmówcy.

Oceń artykuł
3,50 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Redakcja

Źródło: Laskomex

Polecamy Ci również

Zobacz także