Nowy system rynien stalowych

Nowy system rynien stalowych

system rynnowy stalowyPodczas tegorocznych poznańskich targów Budma, krakowska firma Galeco zaprezentowała nowy system rynnowy, wykonany ze stali powlekanej organicznie. Produkt jest już dostępny na rynku.

Firma Galeco specjalizująca się dotychczas w produkcji systemów z PVC, w 2004 roku wprowadziła do swojej oferty system NICON stanowiący połączenie elementów PVC ze stalowymi. Zdobyte dzięki temu doświadczenie pozwoliło stworzyć system wykonany w całości ze stali. Dzięki temu Galeco jest jedną z nielicznych firm na rynku polskim oferujących systemy rynnowe zarówno stalowe, jak i wykonane z PVC. 

rynna stalowa - warstwyRynny systemu Galeco Stal charakteryzują się głębszym profilem w stosunku do najczęściej spotykanego profilu skandynawskiego (krawędź wywinięta do wewnątrz).  Wysokość rynny w systemie 130 wynosi 77 mm. Szerokość rury spustowej systemu wynosi 87 mm.

Cechy charakterystyczne produktu:

  • narożniki wyposażone w uszczelki z kauczuku sztucznego (EPDM) - materiału o wysokiej odporności na starzenie, warunki atmosferyczne, utlenienia i niskie temperatury. Dzięki uszczelkom nie ma konieczności stosowania łączników przy narożnikach, co znacząco obniża koszt instalacji całego systemu,
  • rury i rynny systemu są fabrycznie zabezpieczone folią, co minimalizuje ryzyko zarysowań w trakcie transportu,
  • kształt rynny z wywinięciem do wewnątrz zapobiega przelewaniu się wody nawet przy intensywnych opadach,
  • głębszy od konkurencyjnych profil rynny,
  • montaż minimalizujący ryzyko zniszczenia rynien podczas kładzenia pokrycia dachowego,
  • 4 warstwy zabezpieczające materiał.
Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Ewa Kulesza

Źródło: Galeco

Polecamy Ci również

Zobacz także