Nowy kocioł kondensacyjny

Nowy kocioł kondensacyjny

Kocioł kondensacyjnyVitodens 300-W to najnowszy, jednofunkcyjny kocioł kondensacyjny firmy Viessmann. Obniża koszty ogrzewania nawet do 30%.

Technika kondensacji umożliwia osiągnięcie sprawności znormalizowanej dochodzącej do 109%, zapewniając maksymalne wykorzystanie gazu ziemnego lub płynnego. Pozwala to zredukować zużycie surowca i obniżyć koszty eksploatacji do 30%, w porównaniu ze starym, nieefektywnym systemem grzewczym. Oprócz techniki kondensacji do redukcji kosztów przyczynia się również elektroniczna regulacja obrotów pompy obiegowej, która redukuje zużycie energii elektrycznej. Inwestycja w kocioł zwraca się już po niecałych 4 latach.
Urządzenie grzewcze wyposażone jest w modulowany palnik gazowy MatriX-Compact do eksploatacji z zasysaniem powietrza do spalania z pomieszczenia lub z zewnątrz. Uzyskuje przy tym skrajnie niskie emisje substancji szkodliwych, których parametry są dużo mniejsze od rygorystycznych wartości granicznych znaku ekologicznego „Błękitny Anioł”. Wymiennik z nierdzewnej stali szlachetnej Inox-Radial daje gwarancję wysokiej jakości i sprawności, a także odporności na korozję. Nie wymaga on również mechanicznego czyszczenia. System Lambada Pro Contol automatycznie dostosowuje się do każdego rodzaju gazu regulując skład mieszanki gazowo-powietrznej. Dzięki temu nie ma konieczności wymiany dysz przy zmianie rodzaju gazu. Zastosowany system zapewnia zawsze efektywne spalanie, także przy niestabilnej jakości gazu. Wentylator o niskiej prędkości obrotowej gwarantuje cichą pracę palnika.

Praca kotła może być w łatwy sposób kontrolowana i regulowana za pomocą regulatora Vitotronic. Duży, czarny wyświetlacz tekstowo-graficzny jest podświetlany, dzięki czemu jest on czytelny również w ciemniejszych pomieszczeniach. Nowością jest zastosowanie systemu diagnostycznego SMART, który rejestruje odchyłki od normalnych stanów roboczych i zgłasza je we wczesnych stadiach, jako komunikaty tekstowe. Regulator Vitotronic dokonuje również automatycznie bieżących zmian ustawień. Tak więc poziom temperatury regulowany jest stale w zależności od temperatury zewnętrznej, efektywność spalania dostosowuje się stale do warunków zewnętrznych. Również przestawianie czasu, z letniego na zimowy i odwrotnie odbywa się automatycznie. 

Zalety kotła kondensacyjnego Vitodens 300-W: Kocioł kondensacyjny

  • moc od 3,5 do 35 kW
  • sprawność znormalizowana do 109%
  • powierzchnia wymiany ciepła Inox-Radial z nierdzewnej stali szlachetnej: wydajna i trwała
  • układ Lambda Pro Control umożliwia rozpoznawanie jakości gazu i automatyczną adaptację procesu spalania
  • niska wartość emisji substancji szkodliwych, dzięki modulowanemu palnikowi gazowemu MatriX-compact znacznie niższe od wartości granicznych znaku ekologicznego „Błękitny Anioł”
  • szczególnie cichy, idealny zwłaszcza do instalowania w pomieszczeniach mieszkalnych
  • system diagnostyczny SMART rejestruje ewentualne nieprawidłowości pracy kotła i zgłasza je w formie komunikatów tekstowych.
Oceń artykuł
3,63 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Viessmann

Polecamy Ci również

Zobacz także