Nowoczesny grzejnik – więcej niż ciepło

Nowoczesny grzejnik – więcej niż ciepło

Grzejniki o interesującej konstrukcji wyeksponowane w salonach, holach czy łazienkach są dziś prawdziwą ozdobą pomieszczeń. Doskonale komponują się z aranżacją wnętrza, przyciągając naszą uwagę swą oryginalną formą i barwą.

Czasami urządzenia te nie tylko przybierają ciekawy kształt, ale także wyposażone są w dodatkowe, niezwiązane z ich podstawową funkcją elementy. Dzięki nim grzejniki mogą być również wykorzystywane, jako na przykład kolumna głośnikowa lub lustro. Przykładem takich urządzeń jest Libra Audio oraz Rama Lux firmy ENIX.

grzejnik z głośnikiem -  Libra audiogrzejnik dekoracyjny - Rama LUX

Libra Audio to połączenie grzejnika ze specjalnie zaprojektowaną kolumną głośnikową. Kolumny można użyć zarówno, jako komponentu zestawu stereo jak i głośnika współpracującego z amplitunerem kina domowego w dowolnej konfiguracji (5.0, 7.0). Można też wykorzystać ją, jako pojedyncze źródło dźwięku podpinając Libra Audio do osobnego wyjścia. Ten ozdobny grzejnik posiada harmonijną i proporcjonalną formę i dlatego będzie prezentował się doskonale w nowoczesnych wnętrzach urządzonych w stylu minimalistycznym.

Rama Lux to grzejnik o eleganckiej, stalowej konstrukcji wyposażony w lustro. Kształt grzejnika przypomina ramę obrazu, którą każdy z domowników może wypełniać swoim wizerunkiem. Grzejnik łączy w sobie walory funkcjonalne oraz dekoracyjne i jest świetną propozycją zarówno do łazienki, jak i przedpokoju. Zwłaszcza, jeśli w pomieszczeniach tych znajdują się elementy ozdobne i użytkowe o fantazyjnych, niebanalnych formach.

Kolejny grzejnik, w którym zastosowano oryginalne rozwiązanie to elegancki Mango Light. Tutaj wyjątkowe walory wzornicze urządzenia podkreślone zostały przez refleksy światła. Ich źródłem są znajdujące się w górnej części grzejnika niewielkie lampki. Całość tworzy piękną kompozycję, podkreślającą charakter nowoczesnych wnętrz. 

grzejnik z podświetleniem - Mango Lightgrzejnik elastyczny - Flexi

Do kolekcji grzejników z pomysłem należy również Flexi, który ze względu na swoją elastyczność wpasowuje się w każdy kątzastosowane wężyki wodne pozwalają na montaż w różnych konfiguracjach; jako grzejnik płaski lub narożny, w kątach wewnętrznych i zewnętrznych. Jest idealnym rozwiązaniem do małych łazienek, w których bardzo istotne jest odpowiednie wykorzystanie przestrzeni.

Z głośnikiem, lustrem, oświetleniem a może o dodatkowych parametrach użytkowych? Nowoczesne grzejniki poza swoją podstawową funkcją grzewczą są dziś przykładem atrakcyjnego designu, a także oryginalnych i często zaskakujących połączeń. Takie grzejniki, ze względu na ich walory dekoracyjne, chętnie umieszczamy w widocznym miejscu, by nie tylko ogrzewały pomieszczenia, ale także były ich wyjątkową ozdobą.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Enix

Polecamy Ci również

Zobacz także