Nowoczesne rozwiązania a wartość domu

0
Instalacja odkurzacza centralnego znajduje się w ścianie.
Odkurzacz centralny to bardzo wygodne rozwiązanie do dużych domów i nie tylko.

Budując swój wymarzony dom zwracamy uwagę na jego wykończenie, na to jakie będzie miał okna, drzwi itd. Rzadko myślimy o tym co będzie za kilka lat np. o tym jaką wartość wówczas będzie miał dom. Jak wiadomo każda nieruchomość to inwestycja w przyszłość.

Na etapie projektu warto zastanowić się jakie wprowadzić innowacyjne rozwiązania, które zarówno podniosą wartość domu oraz nasz komfort życia.

Sekret tkwi w ścianie

Ściany to jeden z elementów z najważniejszych każdego domu. To na nich opiera się konstrukcja, to one nadają kształt pokojom i to w nich można ukryć elementy, które niekoniecznie będą sprzyjały ogólnemu wystrojowi, np. instalacja systemu centralnego odkurzania. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne ponieważ:

  • brak kabli, które ciągną się za odkurzaczem
  • brak odkurzacza, którego musimy przestawiać z pokoju do pokoju
  • powietrze, które wydostaje się przy odkurzaniu jest wydalane na zewnątrz.

To Cię zainteresuje: Dom inteligenty – trzy popularne mity o smart house

Pozbywamy się w ten sposób brudu, kurzu i roztoczy, których nie moglibyśmy usunąć za pomocą zwykłego odkurzacza. Wygodne jest też samo użytkowanie takiego urządzenia. Odpowiednie rozmieszczenia gniazd ssących w połączeniu z kilkumetrowym elastycznym wężem, pozwala na odkurzanie nawet 150 m ² powierzchni domu. Cała zaś czynność odkurzania odbywa się praktycznie w zupełnej ciszy, ponieważ jednostka centralna ulokowana jest w miejscu, skąd nie dochodzi hałas związany z jej pracą – mówi Jarosław Mąkola, ekspert firmy UST-M.

Sprawdź: Jak samodzielnie zamontować odkurzacz centralny

Przy montażu centralnego odkurzacza należy pamiętać o dwóch ważnych rzeczach:

  • odpowiednim kierunku ułożenia kształtek
  • odpowiedni montaż gniazd ssących

Czysta woda

Nowoczesnym rozwiązaniem, o którym warto pomyśleć w domu jest montaż wydajnego systemu uzdatniania wody. Dzięki temu przed długie lata będziemy mogli się cieszyć czystą wodą, pitą prosto z kranu.
Zanim jednak zdecydujemy się na zakup konkretnego urządzenia, zbadajmy najpierw wodę za pomocą specjalnego testu. Mierzą one nie tylko twardość wody, ale również jej pH, zawartość chloru czy poziom manganu i żelaza. Od jego wyników zależy, jaki typ urządzenia musimy zamontować u siebie w domu – mówi Paweł Woźniak, ekspert firmy UST-M
Przy tym przedsięwzięciu należy rozplanować instalację tak, aby filtry mechaniczne były na wejściu wody do domu lub punkcie poboru. Zakupioną stację uzdatniającą można ulokować w piwnicy. Obecnie rynek daje nam wiele rozwiązań, o różnych funkcjach, zaletach i wadach. Jeżeli jednak nie mamy fachowej wiedzy na temat takich urządzeń postawmy na rozwiązania uniwersalne.
Na przykład takie typu „wiele w jednym”. Czyli urządzenie, które eliminuje nadmierną twardość wody, jak również mangan i żelazo z jej składu, regulując przy tym poziom pH i oczyszczając z zanieczyszczeń.– kontynuuje Paweł Woźniak, ekspert firmy UST-M.

Jest wiele rozwiązań, które mogą podnieść wartość domu. Postawmy jednak na te najważniejsze – ułatwiające życie i dbające o zdrowie ich mieszkańców.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Źródło: UST-M

Polecamy Ci również

Zobacz także