Nowoczesne przelewy wannowe

Nowoczesne przelewy wannowe

Ich podstawowym zadaniem jest odprowadzenie wody z wanny. Dbają też o to, by jej nadmiar nie wylał się na podłogę łazienki. Czy są to ich jedyne funkcje?

Newralgiczny punkt

Jednym z najczęściej spotykanych przelewów na rynku są przelewy z cięgnem. Specjalna linka umożliwia otwieranie i zamykanie korka przez obrócenie rączki znajdującej się przy przelewie. Cięgno to główny element całego systemu. Przez lata użytkowania pracuje bezustannie i stale narażone jest na awarie, dlatego ważne jest, by był odpowiednio wykonany i trwały. W przelewach wannowych niektórych producentów każde cięgno jest specjalnie oznaczone. Na niewielkiej plastikowej nakładce znajduje się wytłoczony kod, dzięki któremu w razie awarii można dotrzeć do stanowiska pracy, na którym dany przelew został wyprodukowany. Jeśli jednak nie zdecydujemy się na wykorzystanie przelewu z cięgnem możemy wybrać przelew Up&Down, którego korek otwierany jest jednym przyciśnięciem i po charakterystycznym kliknięciu woda powoli znika z wanny.

przelewy wannowe przelewy wannowe

Prostota wersji retro
Łazienka zaaranżowana w stylu retro sama w sobie często jest jak dzieło sztuki. Odpowiednio dobrane kolory wnętrza, baterie w odcieniu starego złota, wanna w oryginalnym kształcie - takie wnętrze nie potrzebuje udoskonaleń i wielofunkcyjnych systemów. Każdy element ma bezawaryjnie spełniać swoją funkcję przez wiele lat. Przelewy wannowe retro są proste i solidne, a mosiądz, z którego są wykonane dodaje im klasycznego wyglądu i szlachetności. Muszą jednak pasować do różnych modeli wanien, w których zostaną zamontowane. Umożliwia to teleskopowa rura, której długość można zmieniać, dopasowując przelew do wybranej przez nas wanny.

Nasze mieszkania zmieniają się razem z nami, żyjemy szybciej, często rezygnujemy z tradycyjnych rozwiązań na rzecz nowych, bardziej praktycznych. Dlatego również od przelewówanna retrow wymaga się większej funkcjonalności. Dodatkowe możliwości oferuje przelew z wypływem. Wyposażony w perlator lub wypływ kaskadowy spełnia funkcję wylewki. To tylko jedna z możliwości unowocześnienia łazienki. Istnieje wiele rozwiązań i wiele kombinacji ich zastosowania, wystarczy wybrać najbardziej odpowiednią dla siebie.

A gdy coś pójdzie nie tak…
Nawet w skrupulatnie zaprojektowanej łazience zdarzają się przypadki, że nie wszystko pasuje do siebie tak, jak w założeniach. Odpływ wody położony za daleko od syfonu, czy też zbyt niska wanna mogą pokrzyżować plany. Gdy we właśnie wykańczanej łazience retro okaże się, że odpływ znajduje się dalej niż przewidywaliśmy warto skorzystać ze specjalnej przedłużki, która rozwiąże problem. Wykonana również z mosiądzu dobrze zakamufluje niedoskonałości konstrukcyjne napotkane przy montażu.

syfony wannowe

Problem źle umieszczonego odpływu zdarza się dość często, dlatego producenci syfonów stworzyli takie, których główki mogą się obracać w płaszczyźnie poziomej i w niewielkim zakresie w płaszczyźnie pionowej. Te i inne rozwiązania stosowane w akcesoriach łazienkowych pozwalają nam rozwiązać problemy konstrukcyjne i jednocześnie nie wymagają od nas projektowania z zegarmistrzowską precyzją.

Oceń artykuł
3,00 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Silfra

Zdjęcia: Silfra, Roca

Polecamy Ci również

Zobacz także