Nowoczesne odkurzacze centralne

Nowoczesne odkurzacze centralne aeroVac dają gwarancje utrzymania czystości w każdym domu. Są ciche, bardzo wydajne i niezawodne. Nie recyrkulują zassanego powietrza, więc są zbawieniem dla alergików. Jako jedyne oferowane są w konstrukcji Split.

odkurzacz centralnyNajistotniejszą cechą odkurzaczy centralnych, która zdecydowanie wyróżnia je od odkurzaczy przenośnych, jest całkowite wyeliminowanie cyrkulacji użytego, zassanego powietrza. O ile w najdoskonalszym nawet modelu odkurzacza tradycyjnego, powietrze przechodzące przez worek z kurzem lub filtr wydmuchiwane jest z powrotem do pomieszczenia, o tyle urządzenia aeroVac po oczyszczeniu odprowadzają je systemem przewodów bezpowrotnie na zewnątrz budynku. Nie trzeba przekonywać, co to oznacza. Powietrze, którym oddychamy jest idealnie czyste, wolne od najmniejszych drobin pyłu, milionów mikroskopijnej wielkości drobnoustrojów. Z ogromną ulgą mogą wreszcie odetchnąć osoby cierpiące na alergie.

Jednym z podstawowych walorów odkurzacza centralnego jest to, że nie towarzyszy mu hałas. Pracuje on zupełnie bezgłośnie. Jednostka centralna (silnik, zbiornik na kurz i separator) umieszczona jest bowiem w odległym od części mieszkalnej pomieszczeniu (piwnicy bądź garażu) skąd system przewodów łączy ją z gniazdkami ssawnymi w poszczególnych częściach domu. Dlatego też ledwo słyszalny szum powietrza pozwala odkurzać bez obawy o zakłócenie spokoju czy snu innych domowników.

Jednostki centralne są sercem systemu centralnego odkurzania. Stąd ze szczególną starannością dopasowana została ich oferta, tak aby spełniały one oczekiwania odbiorców zarówno pod względem estetyki, jak i gabarytów i wydajności.

jednostka centralna odkurzaczaJednostki centralne o konstrukcji Split – gwarancja satysfakcji
Konstrukcja jednostek centralnych Split bazuje na umieszczeniu w oddzielnej obudowie silnika elektrycznego wraz z turbiną, a w następnym module separatora zanieczyszczeń i zbiornika na kurz. Wygospodarowano dzięki temu miejsce na dodatkowy filtr włosów, tak trudnych w separacji. Filtracja powietrza wydmuchiwanego na zewnątrz domu w urządzeniach Split jest dużo skuteczniejsza, gdyż ich gabaryty pozwoliły na mechaniczne oddzielenie strumieni powietrza już oczyszczonego od tego, które poddawane jest właśnie działaniom sił odśrodkowych. Urządzenia Split charakteryzują się stałą wydajnością bez względu na stopień zapełnienia zbiornika na kurz, a ich łatwość obsługi gwarantuje bezproblemową pracę przez lata.

7 lat gwarancji – to okres, w którym producent gwarantuje bezawaryjną pracę topowego modelu jednostki centralnej Split. Jest to najlepszy dowód na jakość ich wykonania i efektywność takiej konstrukcji.

Jednostki kompaktowe - czyste cyklony

Jednostki centralne wykorzystujące do separacji zanieczyszczeń siły odśrodkowe wywołane przez efekt cyklonu nazywane są cyklonicznymi. Tzw. czyste cyklony są na tyle skuteczne, że nie wymagają wsparcia filtracji dodatkowymi workami odwróconymi spotykanymi w tańszych urządzeniach.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz
Polecamy Ci również

Zobacz także