Nowoczesna armatura wannowa

Nowoczesna armatura wannowa

Elektronicznie sterowana armatura w postaci nowego modułu obsługi przystosowanego do montażu w ścianie to nowość firmy Viega.

Wyjątkowo prosty sposób instalacji: ukryte gniazdko zestawu Multiplex Trio E osadza się w ścianie tak, jak zwykły kontakt elektryczny (po lewej). Do podłączenia z mikserem służy kabel umieszczony w pustej rurce. (fot. Viega) Mutiplex Trio E zapewnia wyjątkowy komfort użytkowania - wanna automatycznie napełniana jest do pożądanego poziomu wodą o ustalonej wcześniej temperaturze. Produkt był nominowany do Niemieckiej Nagrody Designu, otrzymując również wyróżnienie DesignPlus za nowatorskie wzornictwo.

Dzięki nowej wersji Multiplex Trio E moduł obsługi może teraz być zainstalowany zarówno na rancie wanny, jak i w dowolnym miejscu na ścianie. W tym drugim przypadku, cały mechanizm ukryty jest pod powierzchnią płytek. Widoczny pozostaje jedynie elegancki, obracany moduł. Umożliwia to specjalny zestaw, dzięki któremu instalator łatwo i w bezpieczny sposób montuje armaturę.

Nowy moduł obsługi Multiplex Trio E może być teraz montowany na ścianie. (fot. Viega)

Komfort obsługi modułu polega na napełnianiu wanny do określonego poziomu i regulacji temperatury za pomocą przycisku. Armatura zapamiętuje też ustawienia i pozwala na wywoływanie ich
w dowolnym momencie. Kiedy poziom wody zostaje osiągnięty, następuje automatyczne odcięcie dopływu. Tym samym nie trzeba pilnować wanny podczas jej napełniania.
Armatura zachowuje w pamięci „ulubione ustawienia” trzech różnych użytkowników. Wokół modułu obsługi umieszczony jest wąski pasek świetlny, którego kolor w zależności od temperatury zmienia się z niebieskiego na czerwony, a intensywność barwy sygnalizuje natężenie przepływu wody.

Prosta instalacja

Zestaw do montażu modułu obsługi na ścianie składa się z gniazdka, elementu uszczelniającego, kołnierza zakrywającego i materiału mocującego. Gniazdko osadzane jest w ścianie dokładnie tak, jak kontakt elektryczny. Przewód w pustej rurce zapewnia połączenie pomiędzy mieszaczem umieszczonym pod dnem wanny a modułem obsługi. Standardowa odległość wynosi trzy metry,
ale specjalny kabel przedłużający pozwala na zwiększenie jej do sześciu metrów. Połączenie
z dopływami ciepłej i zimnej wody oraz z kompletem odpływowo-przelewowym i słuchawką prysznicową umożliwiają elastyczne węże przyłączeniowe.

Gwarancja szczelności

Absolutną szczelność zamontowanego w ścianie gniazdka gwarantuje dołączony do zestawu element uszczelniający. Wkłada się go w ścianę zanim zostanie ona pokryta płytkami, uszczelnia
i osadza w kleju do glazury. Specjalna zaślepka ochronna dostarczana w standardzie zapobiega zanieczyszczeniu instalacji przez pył, aż do momentu ostatecznego zakończenia montażu.

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Viega

Polecamy Ci również

Zobacz także