Nowe podgrzewacze wody

Nowe podgrzewacze wody

podgrzewacz wody

Kompaktowe, zapewniające w krótkim czasie ciepłą wodę o wymaganej temperaturze podgrzewacze to nowość marki Saunier Duval.

Przeznaczenie

Podgrzewacz Opalia jest rozwiązaniem polecanym zarówno do mieszkań i domów, jak też domków letniskowych. Podgrzewacz może być stosowany w nowych
i modernizowanych budynkach. Urządzenie może obsłużyć kilka punktów poboru ciepłej wody.

Podgrzewacz zapewnia:

  • wydatek ciepłej wody na poziomie do 11 l/min,
  • stabilną pracę nawet przy niewielkim przepływie
    i ciśnieniu wody,
  • dobrą współpracę z bateriami mieszającymi,
  • płynny zapłon po wykryciu poboru wody,
  • krótki czas oczekiwania na dogrzanie wody do zadanej temperatury,
  • cichą pracę.

Podgrzewacz ma niewielkie wymiary, jest wygodny w montażu i łatwy w obsłudze. Nowoczesny
i elegancki wygląd pozwala na wkomponowanie urządzenia w każdy rodzaj wnętrza.

kompaktowy podgrzewacz wody

Model Opalia C11 E to podgrzewacz z otwartą komorą spalania, o mocy 8,6 - 19,2 kW i wydatku c.w.u. 11 l/min przy Δt 25ºC.

Pewna praca w różnych warunkach

Opalia jest nowoczesnym urządzeniem, zapewniającym komfort ciepłej wody użytkowej. Podgrzewacz zapewnia stabilną pracę nawet przy niewielkim przepływie wody (od 2,5 l/min), a także wymaga niewielkiego spadku ciśnienia wody potrzebnego do uruchomienia podgrzewacza - od 0,15 bar. Jest to ważny atut szczególnie w przypadku starej i zużytej sieci wodociągowej. Użytkownicy docenią także płynny start urządzenia po wykryciu przepływu wody oraz szybkie dogrzanie wody do zadanej temperatury.

Komfort użytkowania

Podgrzewacz wyposażony jest w palnik atmosferyczny charakteryzujący się cichą pracą, ponadto wymiennik ciepła skonstruowano w taki sposób, aby maksymalnie ograniczyć hałas powodowany przez przepływającą wodę.

W urządzeniach standardowo zastosowano elektroniczny zapłon palnika. Iskrę pomiędzy elektrodami zapłonowymi wytwarza generator zasilany jedną baterią typ D LR20.

Urządzenie zostało wyposażone w mechanizm sterujący mocą palnika. Rozwiązanieto umożliwia modulację płomienia w zależności od ilości pobieranej wody. W efekcie temperatura wody jest stabilna w szerokim zakresie przepływu. Modulacja mocy palnika gwarantuje wygodę i bezpieczeństwo użytkowania a także przyczynia się do zmniejszenia zużycia gazu.

Bezpieczeństwo

Podgrzewacz wyposażono w szereg zabezpieczeń: czujnik zaniku ciągu kominowego, zabezpieczający przed wypływem spalin do pomieszczenia; czujnik chroniący wymiennik przed przegrzaniem; układ kontroli obecności płomienia na palniku.

W przypadku wykrycia problemów zabezpieczenia te odcinają dopływ gazu do palnika podgrzewacza. Ponadto wbudowane filtry wody i gazu zabezpieczają urządzenie przed dostaniem się zanieczyszczeń.

Oceń artykuł
4,25 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Saunier Duval

Polecamy Ci również

Zobacz także