Nowe oblicze brodzika

Na rynku pojawił się brodzik prysznicowy Fundo Riolita, który nie tylko zlicowany jest z podłożem, ale dodatkowo wyposażony został w odpływ liniowy. Jego producentem jest firma Wedi Polska.

brodzik prysznicowynowoczesny brodzik

Woda w Fundo Riolita spływa przez wąską szczelinę pomiędzy listwą maskującą a posadzką z płytek. W ciągu sekundy przez odpływ może przepłynąć 0,8 l wody. Odpływ celowo zaprojektowany został tak, aby elementy, takie jak  kratka, szczelina czy syfon nie psuły estetyki brodzika. Listwa maskująca - wykonana ze stali nierdzewnej - zapewnia oryginalny wygląd brodzika, a po dostosowaniu jej wysokości (regulację zapewniają śruby w odpływie) doskonale komponuje się z płytkami i innymi rodzajami posadzki o grubości od 3 do 20 mm.

odpływ liniowy

Instalacja całego systemu jest na tyle prosta, że może być wykonana we własnym zakresie. Fabryczny montaż odpływu w elemencie podłogowym zaoszczędza czas i zapewnia całkowitą szczelność brodzika. Brodzik Riolita – podobnie jak inne brodziki serii Fundo – jest także fabrycznie wyposażony w odpowiedni spadek, który ułatwia prawidłową jego instalację i odpływ wody. Możliwość wyjmowania sitka i odpływu kanalizacyjnego ułatwia utrzymanie czystości. Listwy maskujące dostępne są w trzech wariantach: Standard i Deluxe umożliwiają wybór płytek o grubości od 3 do 20 mm, natomiast model Tileable umożliwia wykorzystanie płytek o grubości od 8 do 30 mm.

Oceń artykuł
4,17 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Wedi Polska

Polecamy Ci również

Zobacz także