Nowe akcesoria instalacyjne

Oferta akcesoriów Grupy Armatura została poszerzona o produkty do instalacji grzewczych i gazowych, a do kolekcji wodnej armatury instalacyjnej już wkrótce dołączą łączniki mosiężne i elastyczne przyłącza.

Zawory kulowe gazowe oraz przyłącza do gazu. Działanie zaworów kulowych opiera się na nieskomplikowanym, ale wyjątkowo niezawodnym mechanizmie. Znajdująca się w korpusie i sterowana za pomocą stalowego uchwytu kula inicjuje lub uniemożliwia przepływ gazu. W efekcie otwieranie lub zamykanie jego dopływu jest wyjątkowo proste i bezpieczne.  Zawory kulowe pozwalają również na natychmiastowe odcięcie dopływu mediów, co jest szczególnie ważne, gdy zachodzi konieczność nagłego przerwania dopływu gazu do urządzeń domowych. Nowości w grupie produktów armatury instalacyjnej do centralnego ogrzewania to zawory termostatyczne, zawory grzejnikowe, akcesoria do grzejników aluminiowych i stalowych. Dzięki produktom do instalacji grzewczych z łatwością ustawimy optymalną i stałą temperaturę w pomieszczeniach, co w znaczący sposób wpłynie na zmniejszenie kosztów ogrzewania. Natomiast stosując elastyczne przyłącza, doprowadzenie wody oraz gazu stanie się możliwe nawet w trudno dostępnych miejscach.

Nowe akcesoria instalacyjne - zdjęcie 1Nowe akcesoria instalacyjne - zdjęcie 2Nowe akcesoria instalacyjne - zdjęcie 3

Sprawdzone zawory do instalacji wodnych
Nowością są łączniki mosiężne oraz elastyczne przyłącza do wody. Te niezbędne w każdej sieci hydraulicznej elementy pozwalają na sterowanie i odcinanie przepływu wody. Bogata oferta producenta pozwala na wybór zaworów niezbędnych na różnych etapach montażu domowej sieci wodnej. W zależności od miejsca montażu oraz indywidualnych wymogów instalacyjnych zawory kulowe są zróżnicowane pod względem budowy (pełnoprzepływowe, zredukowane, zawory „mini”, czerpalne, spustowe czy podtynkowe) oraz wyposażone w różne typy uchwytów (np. motylkowe lub dźwigniowe). Zawory kątowe, które stanowią podstawę montażową baterii są idealnie dopasowane do różnych ich form, współgrając z wystrojem każdej łazienki czy kuchni. Natomiast wyjątkowo funkcjonalne zawory wypływowe (montowane m.in. w umywalkach, zlewozmywakach czy pisuarach, a także w pomieszczeniach gospodarczych) wyposażone są w wylewki o zróżnicowanej długości i dodatkowe elementy, jak np. złączki do węży.

Decydując się na wybór tak ważnych ze względów bezpieczeństwa akcesoriów montażowych, jakimi są akcesoria do instalacji wodnych, gazowych czy grzewczych, należy bezwzględnie stosować produkty najwyższej jakości. Ponieważ zawory stanowią jeden z najistotniejszych elementów sieci instalacyjnych, poddawane są wielu specjalistycznym testom, w tym próbom ciśnieniowym, zginania, skręcania oraz szczelności. Zawory oraz inne elementy instalacyjne wytwarzane są z wysokogatunkowego mosiądzu i najwyższej jakości żeliwa. Charakteryzują się prostą obsługą, długotrwałą szczelnością oraz wysoką wytrzymałością mechaniczną i chemiczną. Ponadto szeroki wybór rodzajów i dymensji sprawia, że zawory mogą być z powodzeniem stosowane w różnych typach instalacji wodnych.

Oceń artykuł
4,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Grupa Armatura

Polecamy Ci również

Zobacz także