Nowa siedziba Boscha w budowie

W maju rozpoczęła się w Warszawie budowa nowej siedziby spółki Robert Bosch. Wartość inwestycji wyniesie 17 milionów euro.

budowaBiurowiec stanie przy ul. Jutrzenki w Warszawie, gdzie znajdują się już siedziby należących do grupy Bosch firm Buderus i Bosch Rexroth. Taka lokalizacja pozwoli na stworzenie „centrum Boscha” w dynamicznie rozwijającej się części miasta i zagwarantuje synergię biznesową pomiędzy polskimi oddziałami Boscha. Poprzez dogodne położenie niedaleko od centrum Warszawy, głównych arterii komunikacyjnych i lotniska, nowa lokalizacja zapewni znacznie lepszą komunikację z klientami i centralą w Niemczech.

W ubiegłym roku Bosch kupił działkę o powierzchni ok. 16 800 metrów kwadratowych, na której stanie nowy budynek. Prace budowlane rozpoczęły się w maju i potrwają do połowy 2009 roku. Przeprowadzkę do nowych pomieszczeń zaplanowano na jesień przyszłego roku. Wartość inwestycji wyniesie 17 milionów euro.

Na powierzchni około 9 tysięcy metrów kwadratowych będą się mieściły pomieszczenia biurowe i szkoleniowe. Przeprowadzka do nowej siedziby umożliwi ulokowanie wszystkich działów spółki w jednym miejscu, co usprawni procedury i przyspieszy proces komunikacji. W trzykondygnacyjnym biurowcu znajdą się miejsca pracy dla ponad 350 osób, nowocześnie wyposażone centra szkoleniowe działów Części Samochodowe, Elektronarzędzia, Systemy Zabezpieczeń i Junkers, sale konferencyjne oraz zaplecze techniczne. Projekt nowego budynku przewiduje możliwość rozbudowy, dzięki czemu obiekt będzie też stanowił zaplecze lokalowe do dalszego rozwoju firmy.

Na szczególną uwagę zasługują ekologiczne rozwiązania w zakresie ogrzewania budynku, które będzie wspomagane przez kaskadę energooszczędnych kotłów kondensacyjnych, a także umieszczone przed budynkiem kolektory słoneczne oraz powietrzną pompę ciepła – wszystkie urządzenia grzewcze będą pochodziły od Junkersa. Budynek zostanie również wyposażony w system monitoringu, nagłośnienia i kontroli dostępu Boscha. Buderus dostarczy grzejniki, a Bosch Rexroth komponenty automatyki.

biurowiec - wizualizacjaPrzestronny biurowiec ułatwi realizację nowych projektów, jak „Centrum Kompetencyjne IT”, z którego polscy informatycy już zaczęli obsługiwać inne europejskie przedstawicielstwa Boscha. Do roku 2010 w Boschu w Warszawie ma być zatrudnionych ponad 130 informatyków. Warszawskie „Centrum Kompetencyjne IT” to jeden z trzech ośrodków odpowiedzialnych za rozwój i obsługę platformy SAP oraz wsparcie systemów CAD/CAM dla całego koncernu Bosch. O wyborze polskiej spółki zadecydowały m.in. wdrożone standardy i procedury dotyczące zarządzania projektami informatycznymi, wysokie kwalifikacje informatyków zatrudnionych w Boschu potwierdzone osiągnięciami w przedsięwzięciach międzynarodowych oraz efektywność projektów prowadzonych przez polskich pracowników. Najważniejszym zadaniem nowego zespołu będzie całkowite przejęcie opieki informatycznej nad systemem księgowo-finansowym. W tym celu powstanie zespół konsultantów i programistów w całości rekrutowany z polskiej kadry. Proces kształtowania się nowej organizacji jest przewidziany na dwa lata.

 

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Bosch

Polecamy Ci również

Zobacz także