Niskie grzejniki płytowe

Na rynku nie ma dużego wyboru odpowiednio niskich grzejników. Dlatego w ofercie marki Purmo pojawiły się nowe typy grzejników płytowych Purmo Ventil Compact o wysokości zaledwie 20 cm.

montaż grzejnika płytowegoGrzejniki te z pewnością zmieszczą się pod niemal każdym oknem i są nieocenione ze względu na znacznie większe możliwości wykorzystania bardzo niskich ścian (wyposażono
w zawieszenia ścienne). Jeśli zaś wysokość przeszklenia nie pozwala nam na powieszenie grzejnika na ścianie, możemy wykorzystać opcję ze stojakami podłogowymi.

Grzejnik przystosowany jest do zasilania od dołu, dzięki czemu rury są w zasadzie całkowicie ukryte w podłodze i nie psują estetyki wnętrza. Oczywiście boczne otwory przyłączeniowe opcjonalnie mogą służyć także do podłączenia grzejnika z boku, ale przy dużych przeszkleniach takie podłączenie często nie jest możliwe.

Grzejniki są dostępne w trzech wariantach – CV 21, CV 22 oraz CV 33. Pierwsza cyfra oznacza liczbę płyt, druga zaś liczbę konwektorów (arkuszy falistej blachy zwiększających wydajność grzejnika). Znajomość znaczenia tych cyferek może się przydać przy wyborze wymiarów grzejnika, ponieważ ze względów estetycznych długość grzejnika nie powinna być większa niż szerokość okien. Wybierając grzejnik z większą liczbą płyt, możemy zmniejszyć jego długość i dopasować go do szerokości okna. Każdy z typów Purmo Ventil Compact o wysokości 200 mm jest dostępny w długościach od 60 centymetrów aż do 3 metrów, więc w połączeniu z trzema wersjami głębokości nie powinno być problemów z dobraniem grzejnika do naszych potrzeb.

Grzejniki dostarczane są standardowo w kolorze śnieżnobiałym, jednak na zamówienie do wyboru mamy 220 innych kolorów z palety RAL. Produkowane są w Finlandii.

Dane techniczne:
niski grzejnik płytowyWysokość: 200 mm
Długość: od 600 do 3000 mm
Głębokość: CV21: 70 mm, CV22: 102 mm,
CV33: 152 mm
Waga: od 7,1 do 68,7 kg
Ciśnienie robocze: 10 bar
Temperatura maksymalna: 110°C
Ciśnienie próbne: 13 bar
Kolor: śnieżnobiały RAL 9016, inne kolory z palety RAL na zamówienie
Gwarancja: 10 lat
Cena netto: od 388 do 1800 zł

Oceń artykuł
3,62 / 13 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Rettig Heating

Polecamy Ci również

Zobacz także