Napędy do bram garażowych i wjazdowych

Napędy do bram garażowych i wjazdowych

SupraMatic P io, RoraMatic io, LineaMatic P io to najnowsze napędy do bram firmy Hörmann. Urządzenia te wchodzą w skład systemu io-homecontrol – automatyki radiowej dla całego domu.

napęd do bramy garażowejNapęd SupraMatic P io – do bram garażowych
Zwiększono tu do 50% prędkość otwierania bramy (22 cm/s), co stanowi szczególną zaletę w przypadku bram segmentowych, które wyposażone w zwykły napęd, otwierają się wolniej niż automatyczne bramy uchylne.
Brama garażowa wyposażona w ten napęd ma większą odporność na włamanie. Automatyczne ryglowanie bramy po jej zamknięciu uniemożliwia jej podważenie i wyłamanie, zabezpieczając w ten sposób garaż oraz dom. Ponadto automatyczny układ odłączający natychmiast zatrzymuje bramę po napotkaniu na przeszkodę, po czym brama lekko unosi się do góry, uwalniając osobę lub przedmiot. Jest to bardzo bezpieczne rozwiązanie przede wszystkim dla dzieci.
SupraMatic wyposażony jest w funkcję pozwalającą na zaprogramowanie dowolnej wysokości otwierania bramy.
Nowe napędy są teraz standardowo wyposażone w czteroprzyciskowy nadajnik, przy pomocy którego można oddzielnie włączać i wyłączać oświetlenie garażu oraz otwierać i zamykać również bramę wjazdową na teren posesji.

Dane napędu: silnik przekładniowy na prąd stały 24 V, napięcie sieciowe 230 V. Maksymalne obciążenie 1000 N. Prędkość otwierania 22 cm/s.

Elektroniczny układ sterujący: sterowanie mikroprocesorowe, automatyczne zapamiętywanie ustawień układu rozłączającego i położeń krańcowych. Łagodny start i zatrzymanie. Elektroniczny wyświetlacz, regulowane oświetlenie i częściowe otwarcie. Funkcja automatycznego zamykania z możliwością regulacji, sterowanie na impuls.

Szyna prowadząca: samonośna szyna stalowa z pasem zębatym poliamidowo-poliestrowym i wózkami prowadzącymi z tworzywa sztucznego. Automatyczny naciąg pasa transmisyjnego.

Wyposażenie standardowe: mininadajnik HSM 4 io oraz zewnętrzny zespół nadawczo-odbiorczym ESE 1, pracujący na częstotliwości 868-870 MHz. Szybkie rozryglowanie obsługiwane od wewnątrz. Zintegrowane oświetlenie garażu, włączane zdalnie. Zabezpieczenie przed podważeniem pełni również rolę mechanizmu antywłamaniowego. Fotokomórka jednokierunkowa EL 101 jako dodatkowe urządzenie zabezpieczające. Prowadzenie uniwersalne dla bram uchylnych i segmentowych.

napęd do bram przesuwnychNapęd LineaMatic P io – do bram przesuwnych
Napęd wyróżnia się niezawodną elektroniką oraz zwartą i stabilną obudową. Przeznaczony do bram przesuwnych o szerokości do 8 m i maksymalnej masie do 500 kg. Opcjonalnie napęd można wyposażyć w automatyczny wyłącznik i funkcję łagodnego zatrzymania. Do obsługi służy poręczny pilot z czterema przyciskami, sterujący w razie potrzeby również drzwiami garażowymi i oświetleniem zewnętrznym.

Dane napędu: silnik z przekładnią ślimakową na prąd stały 24 V z przekładnią ślimakową. Napięcie sieciowe 230 V, 50 Hz. Maksymalna siła ciągnienia 1000 N.

Elektroniczny układ sterujący: zintegrowane z obudową napędu sterowanie, układ rozłączający i łagodne zatrzymanie, regulowane, mechanizm rozłączenia krańcowego, zamykanie automatyczne.

Wyposażenie standardowe: mininadajnik HSM 4 io z zewnętrznym zespołem nadawczo-odbiorczym ESE 1 pracującym na częstotliwości 868-870 MHz. Nadajnik posiada diodę statusu wskazującą stan bramy (otwarta/zamknięta).

Obudowa: odporna na czynniki atmosferyczne, wykonana z aluminium (cynk polerowany ciśnieniowo) i tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym.

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również

Zobacz także