Na co zwrócić uwagę, wybierając grzejnik dla alergika

0
Mieszkanie dla alergika - Purmo Plan
Urządzając mieszkanie dla alergika, powinniśmy zadbać o odpowiedni dobór sprzętów - również grzejników.

Wybór grzejnika do domu, w którym mieszka osoba z alergią na kurz to ważna sprawa. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, wybierając grzejnik dla alergika.

Alergie są prawdziwą zmorą naszych czasów, wśród nich szczególnie jest rozpowszechniona alergia na roztocza żyjące w kurzy. Jest ona tym bardziej niekomfortowa, że atakuje w miejscu, które powinno być najbezpieczniejsze, czyli w domu. Odpowiedzialne za alergie roztocza ukryte są w dywanach, wykładzinach, zasłonach, czy materacach łóżek. Słowem, we wszystkich miejscach, gdzie zbiera się kurz. Niewidoczne dla ludzkiego oka roztocza, mogą wywoływać zarówno zapalenie górnych dróg oddechowych, jak i dokuczliwe zmiany skórne. Jeśli my (albo ktoś z domowników) cierpi na alergię na roztocza, powinniśmy zwrócić uwagę na umeblowanie i wyposażenie wnętrz. Lepiej zrezygnować z dywanów i zasłon, a z pozostałych powierzchni regularnie usuwać kurz.

Podpowiadamy: Jak wybrać odkurzacz dla alergika

Grzejnik dla alergika

O ile z dywanu możemy dość łatwo zrezygnować, o tyle zupełne pozbycie się grzejników jest znacznie trudniejsze. W dodatku w sezonie grzewczym roztocza intensywnie mnożą się, pomieszczenia rzadziej wietrzymy, powietrze jest bardziej suche – krótko mówiąc – alergiczny koszmar pogłębia się. W dodatku typowe kaloryfery, wyposażone w górną kratkę nie dość, że mogą być siedliskiem roztoczy, to są trudne do utrzymania w idealnej czystości, a konwekcja sprawia, że kurz i roztocza unoszą się w górę.
Dlatego wybierając grzejnik dla alergika powinniśmy szczególnie zwrócić uwagę na modele, z których łatwo usunąć kurz. Dostępne są np. stalowe grzejniki płytowe, które nie są wyposażone w elementy konwekcyjne oraz osłony bocznych i osłonę górnego grilla (linia Hygiene marki Purmo). Taka konstrukcja ogranicza osadzanie się kurzu i dodatkowo – ułatwia czyszczenie kaloryfera. Tego typu grzejniki są oferowane w różnych wersjach wykończenia (np. przednia płyta może być profilowana lub gładka), a także z podłączeniem od dołu lub z boku (są również modele z obydwoma rodzajami podłączeń).

Przeczytaj też: Jaki grzejnik wybrać do przedpokoju - poznaj funkcjonale rozwiązania

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

,

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Purmo

Polecamy Ci również

Zobacz także