Modny grzejnik

Od kilku lat jednym z modniejszych trendów we wzornictwie wnętrz jest minimalizm. Kojarzy on się z oszczędnością form i barw. W tym stylu projektowane są także grzejniki.

modny grzejnikMinimalizm to wyciszenie, prostota i perfekcja. Do tak urządzonego wnętrza należy dobrać odpowiedni grzejnik, który podkreśli jego charakter.
Przedstawicielem tego trendu jest grzejnik Samoa firmy Fondital (Nova Florida). Innowacyjny technicznie i wizualnie. Grzejnik poddany został dwukrotnemu lakierowaniu, dzięki czemu jego powierzchnia jest wyjątkowo gładka, błyszcząca i delikatnie odbija światło. Oszczędność formy przekłada się na funkcjonalność – żebrowany profil, po tylnej stronie grzejnika, ułatwia wymianę termiczną i przyspiesza proces ogrzewania pomieszczenia.
Grzejnik wykonany jest ze stopu aluminium, jest więc lekki,
a szeroka powierzchnia wymiany termicznej związana z małą zawartością wody, pozwala mu pracować w niskiej temperaturze w połączeniu z kotłami nowej generacji (kondensacyjnymi), wspomagając w ten sposób szybką reakcję na zapotrzebowanie energetyczne.
Grzejnik dzięki swojej modułowości dopasowuje się do wymagań mieszkaniowych, pozwala na lepsze wykorzystanie przestrzeni w pionie i poziomie. Inną ważną i funkcjonalną cechą grzejnika
jest możliwość jego podłączenia do każdego typu instalacji, w tym także miedzianych.

Istnieje możliwość doboru wysokości grzejnika. Rozwiązuje to problemy np. z przestrzenią na poddaszach. Pionowe grzejniki dodają wizualnie pomieszczeniu wysokości, poprawiając jego proporcje.

Dane techniczne:
Szerokość: 160 mm (każdy element)
Wysokość: 940 – 2040 mm
Moc: 174 – 358 W
Cena: - pojedynczy element wysokość 900 mm – 180 zł;
- pojedynczy element wysokość 2000 mm – 280 zł.

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Fondital Nova Florida

Polecamy Ci również

Zobacz także