Modernizacja instalacji grzewczej

Jako właściciele i najemcy domów często stawiamy sobie wiele pytań na temat modernizacji instalacji grzewczej. Oto kilka powodów, dla których warto poważnie się nad tym zastanowić.

Kotły grzewcze, które mają więcej niż 15 lat, zużywają za dużo energii. Winne tego są straty ciepła powodowane przez wychłodzenie, utrzymanie gotowości urządzenia, ubytki ciepła przez powierzchnię obudowy, a także odprowadzanie ogrzanego powietrza do atmosfery.

nowoczesne kotły grzewczeDzięki nowej instalacji grzewczej można zmniejszyć koszty energii o 30%, a w przypadku zastosowania kotła kondensacyjnego nawet o 40%. W przeciętnym domu jednorodzinnym, o zapotrzebowaniu na ciepło 20 kW, oznacza to oszczędności 1000 l oleju opałowego lub 1500 m³ gazu rocznie, czyli ok. 1500 złotych.

Ponadto nakład inwestycyjny na nowe ogrzewanie jest względnie mały – co sprawia, że w wielu przypadkach modernizacja ogrzewania, z punktu widzenia gospodarki energią, jest o wiele bardziej efektywna niż np. remont dachu, okien czy ścian zewnętrznych.

Wyższy komfort
Stare instalacje grzewcze odznaczają się jednak nie tylko wysokim zużyciem energii, lecz także głośną pracą. Jeżeli chcemy pozbyć się hałasu, należy wybrać jedno z nowych urządzeń marki Vaillant, które charakteryzują się niemal bezgłośną pracą. Urządzenia te spełniają oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników - są proste w obsłudze, zapewniają niezawodne ogrzewanie i zaopatrzenie w ciepłą wodę, mogą być montowane właściwie wszędzie. Spełniają także wymogi estetyczne - wielokrotnie nagradzane wzornictwo pasuje do najbardziej eleganckich wnętrz.

Ulga dla środowiska
Kolejny plus - nowoczesna instalacja grzewcza zapewnia nie tylko komfort we wnętrzu, lecz także czystą atmosferę na zewnątrz budynku. Obniża emisję dwutlenku węgla nawet o 30%, co w przypadku domu wielorodzinnego oznacza co najmniej tonę rocznie. A jeżeli chcemy jeszcze bardziej zadbać o środowisko, możemy, niewielkim kosztem, uzupełnić instalację grzewczą o kolektor słoneczny albo przynajmniej już teraz przygotować ją do przyszłego użytkowania energii słonecznej.

kocioł stojącyJak sensownie zmodernizować ogrzewanie?
Za pomocą ponad 700 możliwości zestawienia instalacji, której elementy idealnie do siebie pasują, optymalnie dostosowują się do potrzeb i życzeń użytkownika, a ponadto pozwalają na dowolną rozbudowę.

Zagadnienie zgodności
Odpowiednie ogrzewanie we właściwych porach jest nie do pomyślenia bez technologii systemowej. Tylko doskonale dopasowane elementy pozwalają osiągnąć maksymalną wydajność ogrzewania przy minimalnym zużyciu energii. Technologia systemowa marki Vaillant dokładnie spełnia ten wymóg. Wszystko jest w niej dopasowane - od kotła grzewczego, przez podgrzewanie wody, po odprowadzanie spalin. Całości dopełnia inteligentny układ regulacji, który dostosowuje ogrzewanie mieszkania do potrzeb użytkownika.

Zagadnienie różnorodności
Urządzenia marki Vaillant pasują także do wszelkich elementów wykonanych przez inne firmy. Elementy naszych instalacji są zgodne ze wszystkimi używanymi układami i rozwiązaniami budowlanymi. I oczywiście, odpowiadają wszelkim potrzebom inwestorów. A jeżeli zmienią się one z czasem, układ ogrzewania będzie zmieniał się wraz z nimi – na przykład pozwoli na przyłączenie kolektora słonecznego lub pompy ciepła.

Zagadnienie komfortu

Dobre ogrzewanie charakteryzuje się tym, że daje maksymalną wygodę i wymaga minimalnej troski. Urządzenia marki Vaillant całkowicie spełniają to oczekiwanie - są wyjątkowo łatwe i proste w obsłudze. Większość funkcji podlega automatycznej regulacji. Można się zatem skupić na ważniejszych sprawach.

Zagadnienie jakości
Każdy wybór instalacji marki Vaillant to wybór najwyższej jakości. Zapewnienie jakości zaczyna się od doboru surowców według surowych wymogów, obejmuje proces produkcji zgodny z zatwierdzonymi normami jakości, a zwieńczone jest kompletnym pakietem usług serwisowych. Oto solidna podstawa długotrwałej satysfakcji klienta.

Oceń artykuł
4,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również

Zobacz także